З’ясовано походження американських собак

Кращі друзі людини, спочатку прибули до Північної Америки з ранніми поселенцями з Сибіру, але півтисячоліття тому вони були заміщені собаками європейців.

Результат пошуку зображень за запитом "хаски"
Перші собаки в Америку потрапили з Сибіру. Джерело: DogCatFan

Шлях собак

Використовуючи послідовності геному від викопних решток та сучасних порід, Лоран Франтц в Оксфордському університеті Великобританії та його колеги побудували еволюційне дерево для собак. Вони виявили, що перші собаки в Північній Америці не були прирученими місцевими вовками, а скоріш за все прибули з людьми, які мігрували туди в період між 17000 і 13000 роками тому.

Ancient pictograph of a domestic dog un Sun Rafael Swell, Utah.
Зображення собак на скелях в Юті віком 10000 років. Джерело: Getty

Неприємний спадок

Геноми сучасних собак Північної Америки майже не мають зв’язку з тими самими ранніми американськими собаками, які були найбільш тісно пов’язані з арктичними породами, такими як сибірські хаскі. Це говорить про те, що ранні популяції були знищені, коли європейські поселенці прибули до Нового Світу у п’ятнадцятому столітті. Проте, первинні лінії лишили сучасним собакам неприємний спадок – трансмісивні венеричні пухлини, які у вигляді інфекційних клонів виникли ще 8000 років тому та були передані сучасним породам.

(Science, 2018)

Результат пошуку зображень за запитом "хаски мем"
Це фото має бути Вам знайомим за інтернет-мемом “Хаскі-жартівник”, але на справді на ньому зображений представник аляскінської породи клі-кай, а не хаскі.