З’ясовано дієту 540-мільйонрічної істоти

Раніше все було кращим! Це відомий факт! Наприклад, візьмемо чарівний едіакарський період. Його мешканців не звинуватиш у черствості чи грубості! Вони нікуди не поспішали, були м’якотілими, точно не говорили лайливих слів, але й місця б в автобусі теж не звільнили. Звісно, така вже доля прикріплених до субстрату істот.

Шукати рештки едіакарської біоти – це Вам не пити чай з тортом. Фото: EOL Learning and Education Group

Едіакарська селебреті

Перші складні форми життя, достатньо великі, щоб їх можна було побачити без мікроскопа, з’явилися більш ніж 540 мільйонів років тому. Науковців, як і читачів глянцевих журналів цікавлять дієти знаменитостей. Одна з таких селебріті з Едіакарію Ernietta plateauensis нарешті поділилась секретом свого харчування терміном давності у більш ніж пів мільярди років. Щоб мати таку фігуру, як у цього загадкового жителя Вам достатньо опанувати секрет фільтрації.

Результат пошуку зображень за запитом "Ernietta plateauensis"
Ернієтта без реєстрації та смс. Фото: Extinct Animals Wiki

Звісно, такий спосіб живлення ернієтти підозрювали, але до свіженької статті від Брандта Гібсон з Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі, та його колег, це було просто здогадкою. Науковці змоделювали потік води навколо організму Ernietta plateauensis. Дослідники виявили, що рідина, яка б текла тілом ернієтти мала б там циркулювати, що якраз ідеально для процесу фільтрації.

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.

Тру сторі. Малюнок: Dave Mazierski

Дослідники навіть зімітували потік води у скупченні ернієтт. Їхні дані говорять про те, що зібравшись в групки ернієтти мали значну перевагу. Вони могли вловлювати турбулентний потік від свого сусіда, який ніс значно більше поживних речовин. От кого цікавили лише мейнстрімні течії!

Sci. Adv. (2019)

А для Вас лише науково-популярний андеграунд – ботаніка, мистецтво та впорядкований хаос на найгербарнішому практикумі у світі: https://www.facebook.com/events/2506477759402948/