Зустрічайте новий вид високогірних їжаків

Що може бути кращим гір? Гірські їжаки, звісно! Про них, наша цивілізація дізналася лише минулого року, адже колючі істоти чудові гравці в хованки !

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Розконспірований їжак. Джерело: Kai He

Вангує, але не так

Цю тварину нарекли ім’ям Mesechinus wangi. Названа вона на честь професора Ванга, відомого фахівця у галузі зоології. Блискучий дослідник фауни Китаю надав слову «вангувати» справжній сенс.

External morphs and spines of Mesechinus wangi sp. nov. (Type KIZ 022028) (A), M. miodon (Type BM 9.1.1.9) (B), M. h. hughi (KIZ 027029) (C), and M. d. dauuricus (KIZ 027005) (D) 

Роздрукуйте цю пам’ятку з собою, щоб впевнено визначати їжаків при зустрічі з ними. Mesechinus wangi sp. nov. (Type KIZ 022028) (A), M. miodon (Type BM 9.1.1.9) (B), M. h. hughi (KIZ 027029) (C), and M. d. dauuricus (KIZ 027005)

Де їх шукати

Нововідкриті їжаки трапляються в горах Гаолігунь на півдні Китаю, що поблизу кордону з М’янмою. Ці верхолази чудово себе почувають на висоті 2200-2600 м. Більше ніхто з їжаків не підкорював таких висот!

Habitats of Mesechinus wangi sp. nov. within Gaoligongshan National Nature Reserve 
Оселище нововідкритого виду. Джерело: Kai He

Але це не єдина чеснота альпіністів з голками. Ретельний огляд їхніх зубів показав, що вони є власниками 4 верхнього моляра, особливого зуба, який не так часто зустрічається в сучасних ссавців.

Очевидно, тривала географічна ізоляція дозволила зберегти тваринам цю давню морфологічну рису.

Прочитати про новий вид у всіх деталях можна тут:http://www.zoores.ac.cn/EN/abstract/abstract3891.shtml