Знайдені рештки пінгвіна, більшого навіть за твоє его (але це дискусійно)

Трон під імператорським пінгвіном захитався. Найбільший пінгвін сучасності – лише скромна крихітка у порівнянні зі своїм гігантським викопним колегою з Нової Зеландії.

Хто претендент?

Ім’я цього важковаговика Crossvallia waiparensis. При зрості 1 м 60 см він важив добрячі 80 кг (не показуйте ці виміри його дієтологу!). Якби пінгвіни володіли милою звичкою відзначати свій зріст фломастером в дверному пройомі, то позначка імператорського пінгвіна була б на 40 см нижче. А на гойдалці можна було б спокійно садити одного представника Crossvallia waiparensis проти чотирьох імператорських пінгвінів.

Ноги нового відкриття ростуть справді із кісток ніг, які знайшов палеонтолог-любитель Лейг Лав. 

Віднайдені кістки пінгвіна. Як прокоментувала нам сусідка по дачі: “На холодець не ивистачить”. Але для опису нового виду – ок.

Прийняли пост динозаврів

Crossvallia waiparensis отримала свою видову назву на честь місцевості Вайпара, яка є справжнім клондайком викопних пінгвінів. Це вже п’ятий птах з цієї групи, що отримав свою наукову назву.

Нововідкритий вид представляє групу примітивних пінгвінів, які звільнившись від диктатури непташиних динозаврів 65 мільйонів років тому, швиденько зайняли нішу тварин-переростків, доки в ссавців ще молоко на губах не обсохло і вони пасли задніх у збільшенні своїх габаритів.

Скоріш за все не найбільший

Будова кісток ніг свідчить про те, що нововідкриті пінгвіни не цуралися активно використовувати свої задні кінцівки для плавання, що не притаманно стилю плавання їхніх нащадків.


Dr Paul Scofield проводить цікаві досліди над кістками. Джерело:
Mark Baker/AP

На жаль, ці велетні зникли з морських вод нашої планети, очевидно програвши, еволюційний забіг на витривалість тюленям та зубатим китам.

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Так, на лінійці та на фізкультурі цей пінгвін би стояв перед тобою. Плач!

Разом з тим, у музейних фондах зберігаються й більші кістки пінгвінів, але за браком матеріалів для порівняння вони під тягарем невизначеності чекають на своє визнання. Хто знає, можливо, саме ти допоможеш знайти цим невідомим пінгвінам місце в пантеоні біологічної класифікації ?

https://doi.org/10.1080/03115518.2019.1641619