Жаби змінюють своє забарвлення заради спарювання

У бентежному світі земноводних – неспокійно. Першопрохідці суші мають багато проблем з диханням та нестачею вологи. Вони борються між собою в епічних батлах за право залишити свій слід в еволюційній історії. Й для цього амфібії мають ряд цікавих пристосувань.
Багато самців жаб змінюють колір, щоб сигналізувати, що вони готові спарюватися, і попередити конкурентів про те, що з ними не варто зв’язуватися. 

Все заради цих днів

Така зміна барв називається динамічний сексуальний дихроматизм. Він раніше був задокументований у кількох десятків видів, але ніколи ще не був предметом спеціального дослідження.
Саме тому за справу взялися Райна Белл з Національного музею природної історії Смітсонівського інституту в Вашингтоні, округ Колумбія та її команда. Вони довели, що щонайменше 178 видів жаб з різних родин та рядів можуть ставати жовтішими.
Автори виявили, що ці тимчасові зміни кольорів відбувалися переважно у чоловіків, і вони зберігалися протягом періодів від години до декількох тижнів. 
Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Ти вилив на себе склянку гірчиці чи такий радий мене бачити? Джерело: WetlandInfo


Дихроматизм найчастіше зустрічається в тропічних деревних жаб. Саме ці земноводні відомі через свою вибухову селекцію, яка пов’язана з фізичною боротьбою за самок.
J. Evol. Biol. (2017)