Збір патологічних зразків у хворих на COVID-19: небезпечно, складно, але потрібно

Оскільки дослідники у всьому світі намагаються зрозуміти вплив COVID-19 на організм, то аналіз зразків тканин у пацієнтів є дуже важливою задачею. Але бурхлива пандемія та постійні зупинки роботи ускладнюють зусилля щодо розтину та збору тканин, необхідних для розуміння того, як коронавірус вражає органи, включаючи легені, серце та мозок.

Аутопсія – це завжди кропітка робота, але пандемія створила ситуацію, коли системи охорони здоров’я перевантажені, захисного обладнання не вистачає, і патологоанатоми та лікарі мають високий ризик зараження.

Світлина від Довколаботаніка.


Але деякі дослідники знайшли шлях проти цих перешкод. Маріса Долнікофф з університету Сан-Паулу та її колеги проводили малоінвазивну аутопсію, використовуючи голчасту біопсію, щоб зрозуміти, чому у деяких пацієнтів утворюються тромби.

Зараз дослідники хочуть систематично збирати та ділитися такими зразками та результатами.

Команда патологоанатомів, включаючи Роберто Сальгадо в лікарнях GZA-ZNA в Антверпені, Бельгія, створює глобальне сховище зразків патологій від COVID-19.

Група співпрацює зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, щоб створити настанови щодо безпечного збору зразків аутопсії та стандартизованого способу запису результатів.

(Nature, 2020)

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika