З Туреччини описано новий вид льону – Linum aksehirense

Коли бажаєш льон поколіна – уточнюй, який саме вид. Адже їх більше 200!

Туреччина по праву вважається одним з видових центрів цього роду, адже тут відомо 54 таксони з 4 секцій! Ой, уже 55!

Новий вид

Осман Тугай та Деніс Улукуш з Університету Сельчук описали нового представника із секції Dasylinum. Автори дослідження зібрали зразки нового виду під час польових досліджень у 2011 та 2017 роках у горах Султан.

Типовий зразок нового льону (голотип)

Ознаки за якими вони виокремили Linum aksehirense – морфологія, будова пилку та анатомія насінин.

Серед відомих видів Linum aksehirense найбільше подібний до L. pubescens, але й форма листя та чашолистків інша й пелюстки довші та й колір останніх органів не такий.

Linum aksehirense у всій своїй красі

Назву отримав новий вид на честь місцевості Аксехір, де він і був знайдений. Зростає він на висотах 1100 – 1170 м на пагорбах вкритих лісом із сосни чорної.

Автори відшукали три локалітети нового виду в одному фіто географічному регіоніі. Кількість особин вони оцінюють як менше 250. Тому вважають, що вид має категорію вразливий. EN (Endangered).

Поширення Linum aksehirense (трикутнички) та його близьких родичів Linum pubescens (кружечки) та Linum anisocalyx (квадратики)

Osman Tugay and Deniz Ulukuş. 2019. Linum aksehirense (sect. Dasylinum, Linaceae), A New Species from Central Anatolia (Turkey). PhytoKeys. 136: 23-34. DOI: 10.3897/phytokeys.136.46477

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://www.youtube.com/watch?v=b4dQAynMNGM&t=18s
3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
4. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika