Виживання гієн під час вірусної епідемії залежить від соціального статусу батьків

Наше суспільство мало чим відрізняється від суспільства гієн. Й чергове підтвердження цього очевидного факту підкинула нам Сара Бенхаїм з Інституту досліджень зоопарків та дикої природи  Лейбніціав Берліні та її колеги.

Корупція у світі гієн

Розслідування вчених викрило дивні закономірності  у виживанні молодняку гієн в часи смертоносних епідемій. Діти особин з високим соціальним статусом мали значно вищі показники виживання, ніж малята батьків з низьким положенням у популяції.

Плямиста гієна проявляє основну ознаку ссавця – годує дитинча молоком. Джерело: mattberlin23

Інфекційні хвороби є загальною загрозою для соціальних ссавців, особливо таких як плямисті гієни.  Вчені спостерігали за популяцією гієн Crocuta crocuta в Національному парку Серенгеті в Танзанії під час і після спалаху смертельного вірусу чумки собак (хвороба Карре).  Діти низькостатусних матерів мали більш високий ризик зараження та смерті, ніж юні гієни соціально пануючих матерів. Можливо, тому що високопоставлені дитинчата отримують більше молока.

Але високопоставлені дорослі гієни мали більший ризик інфікування, ніж рядові члени популяції.  Очевидно, що це пов’язано з тим, що домінуючі дорослі тварини мали більше контактів із зараженими членами групи.

Таким чином, отримані дані свідчать про те, що соціальний статус та вік мають складний вплив на диких ссавців. Тобто вони набагато більш непередбачувані, ніж люди.

Funct. Ecol. (2018)