“Все руки ніяк не доходять” – чому богомол Carrikerella simpira не використовує цю фразу?

Богомоли – харизматичні істоти. І епічно зжерти когось можуть і проявити навички мімікрії – куди ж без цього? Існують богомоли, що імітують листочки, а дехто вправляється в косплеї квіток. Безліч стратегій допомагають їм виживати по всьому світу.

Маловідомий рід

Але особливо багато їх зустрічається в тропіках Нового Світу – до 2500 видів, а це 20 % усього їхнього різноманіття.

Carrikerella – маловідомий маленький рід богомолів з центральної та півночі Південної Америки, який налічував 3 види. Як правило, представники роду мешкають у мохах, лишайниках та папоротях низинних тропічних дощових лісів.

Рід належить до групи Thespinae. Джерело: Neotropical Entomology

Разом з кількома іншими родами представники Carrikerella вирізняються дивними придатками на першій парі кінцівок. Що така окраса їм дає – до цього часу лишається загадкою.

Новий вид

Нещодавно Ж. Рівера та й Каллахарі розшукали ще один вид з тісної компанії представників роду. Новий богомол отримав назву Carrikerella simpira.

Самець нового виду. Джерело: Neotropical Entomology

Своє ім’я комаха отримала на честь амазонської міфічної сутності, яка могли розтягувати власні руки, шоб схопити своїх жертв. Моторошно й дуже по-богомольськи!

ArtStation - The Simpira, Diego de la Rosa
Сімпіра – одне з варіантів хображення. Джерело: Artstation

Представники Carrikerella simpira було розшукані в Перу на епіфітній рослинності, що вкривала стовбур дерева. Вперше для цього роду одночасно було знайдено самця та самку, що вже саме по собі є значним успіхом, але науковці простежили також за способом полюванння істоти.

Самка нового виду, а внижньому правому куті епічні придатки на передній парі кінцівок. Neotropical Entomology

Стратегія полювання

Богомоли використовують свою передню пару кінцівок, для того, щоб хапати здобич. Стратегія полювання полягає в замаскованому підході до здобичі та стрімкій атаці.

Підступний план з отримання здобичі. Джерело: Neotropical Entomology, 2020

Новописаний вид спеціально так складає кінцівку, щоб позиціонувати що вона коротка й не дістане до жертви. Наступний хапальний рух розбиває цю ілюзію та застає жертву зненацька. Все як у міфічної амазонської сутності Сімпіра.

Neotropical Entomology, 2020

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika