Вода з-під крану має свій шарм і майже не містить мікропластику

З обох боків вікна нестерпна спека розтоплює місто до рідкого агрегатного стану. Наш середній довколаботанічний екскурсовод після екскурсії може випити близько одного літра води. Але разом з такою важливою вологою в організм потрапляє ще дещо.

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.

Мікропластмасовий світ переміг

Вчені з’ясували, що середній житель США споживає десятки тисяч крихітних пластмасових частинок щороку. 
Дрібні, часто мікроскопічні, частинки, які називаються мікропластиком, потрапляють у їжу, воду і повітря. Не треба бути Шерлоком Голмсом чи кандидатом біологічних наук, щоб запідозрити винуватця цього злочину – пластикову упаковку. 

A supermarket employee puts water bottles on a shopping cart
Де ж тут “Миргородська” – сильний газ? Джерело: Carlos Garcia Rawlins/Reuters

Кіран Кокс та його колеги з Університету Вікторії в Канаді проаналізували дані 26 опублікованих досліджень, щоб визначити рівні мікропластику в повітрі і в тих штуках, які люди споживають пероральним способом (наприклад, вода ( з крану та бутильована), алкоголь і морепродукти). Автори дослідження оцінили загальну кількість мікропластику, які людина споживає і вдихає.

Команда науковців виявила, що люди в Сполучених Штатах отримують у тривале користування від 74 000 до 121 000 частинок мікропластику щорічно, залежно від віку та статі. 

Вічне сяйво води з-під крану

І от, якщо Ви не п’єте води з крану, це ще не факт, що Ваш вибір джерела води безпечний. Люди, які п’ють тільки воду в пляшках, щорічно вбирають 90 000 частинок мікропластику з водою, тоді ж як прихильники водопровідної суттєво відстають. Лише 4 000 часточок, прикра невдача спіткала любителів кран-коли у мікропластикових перегонах. 

Результат пошуку зображень за запитом "сушняк"

Дані про забруднення крихітними часточками пластику поки недоступні для багатьох харчових продуктів, включаючи яловичину, птицю, молоко, зерно та овочі, а це означає, що їхня кількість скоріш за все недооцінюється.

Необхідні додаткові дослідження для того, щоб зрозуміти наслідки для здоров’я від прийому мікропластику, кажуть автори.

Environ. Sci. Technol. (2019)

І ми з ними погоджуємось та закликаємо поговорити про те, чому ми так любимо гербаризувати рослини і зробити цей науковий та мистецький процес разом:
https://www.facebook.com/events/2506477759402948/