Віві Лоран-Текхолм – шведська вчена в Єгипті

Віві Лоран-Текхолм – шведська вчена-ботанік та дитяча письменниця.

Вона народилася 7 січня 1898 року у Дандериді. Фах отримала в Стокгольмському університеті, де в 1921 році здобула ступінь бакалавра з ботаніки.

По завершенні навчання вона два роки подорожувала територією США. А у 1926 році її звела доля (бо Тіндера тоді ще не було й всі покладались на долю) з Гуннаром Текхолмом.

Вони одружились й, не довго думаючи, того ж року гайнули в Єгипет досліджувати його флору. Такі радості мало зрозумілі у 2020 році.

Повернутися з країни пірамід їх змусила Друга світова війна, під час якої Віві працювала журналістом в Стокгольмській газеті. По завершенні розв’язаного Німеччиною та СРСР божевілля пані Текхолми повернулася до Єгипту.

Vivi Laurent-Täckholm 1942.
Віві в 1942 році. Джерело: sverigosradio

Тут у 1946 році вона стала професором Університету Каїра. У цій же установі вона заснувала Інститут ботаніки. Віві створила тут гербарій, який включав 100 000 зразків і став найбільшим в Африці.

Віві Лоран-Текхолм, а хто ж ще? Джерело: Staffan Norstedt

Завдяки зв’язкам з шведськими науковцями їй вислали гуманітарний вантаж, який хоч не зустрічав жодний підрядник Епіцентру, але містив 700 кг наукової друкованої літератури.

Віві Лоран-Текхолм в Інституті ботаніки Джерело: Staffan Norstedt

Король Швеції Густав VI Адольф профінансував доступ Віві до наукової літератури. Також за підтримки шведських колег вона організувала в Каїрі палінологічну лабораторії, для якої роздобула навіть електронний мікроскоп.

За час її гегемонії в Інститут ботаніки Каїру було 20 професорів та 2 000 студентів. У 1951 році вона опублікувала відому книгу «Квіти фараона», де описала рослини, рештки яких були знайдені в гробницях.

Images for 560393. LAURENT-TÄCKHOLM, VIVI. Faraos blomster En ...
Обкладинка відомої книги. Джерело: Auctionet

Померла пані Текхолм 3 травня 1978 році під час відвідин Швеції.

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika