Відкрито найменшу в світі муху з кінцівками, як у Шварценеггера

Ви мріяли коли-небудь описати новий вид? Та, що ми питаємо – звісно, мріяли! Можливо, уже навіть знаєте на честь кого назвати своє відкриття?

Але науковець Браян Браун з Природничого музею Лос-Анджелеса точно знав кого вшанувати у назві нового виду мухи, яка за сумісництвом може виявитись найменшою мухою в світі!

Вигляд самки нового виду згори (дорсальний). Джерело:
I. Strazhnik.

Гість з Бразилії

Цю мініатюрну комаху він знайшов у Бразилії, в долині р. Амазонка. Коли дослідник розгледів її кінцівки – уже не лишалось сумнівів, що новий вид слід назвати на честь Арнольда Шварценеггера. Якби в комашиному світі проводили конкурси бодібілдерів, то ми б мали беззаперечного фаворита.

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.

Сам науковець також говорить, що Арнольд не лише культовий актор та відомий політик, а й людина, яка надихає людей слідкувати за своїм тілом. А також, напевно, відкривати нові для науки організми!

Найменша муха

Не дивно, що новий вид Megapropodiphora arnoldi знайшли лише зараз! Візьміть найближчу до Вас лінійку й відзначте на ній 1 мм. У цій відстані можна помістити 2,5 таких мух. Ой, ні! Краще візьміть 2 мм й помістіть там 5 цілих непошкоджених мух. 

Автор дослідження, до речі, випадково знищив самця під час його опису, саме тому про чоловічу частину популяцій нового для науки виду нічого невідомо.

Виміряна довжина Megapropodiphora arnoldi сягає значення 0.395 мм. Можливо, це справді найменша муха в світі, адже попередній рекордсмен Euryplatea nanaknihali має довжину 0,4 мм. П’ять тисячних міліметра мають значення в такій принциповій номінації, щоб хто не говорив.

Єдине відоме нам фото Megapropodiphora arnoldi ДЖЕРЕЛО:
B. Brown.

Але, як і багато, завсідників тренажерних залів Megapropodiphora arnoldi пропускає день ніг! Передня пара кінцівок, як в Арнольда, а середня та задня пари суттєво редуковані. Крила, до речі, також.

Соціальний паразит

Але редуковані крила – не причина відмовитись від подорожей. Очевидно, Megapropodiphora arnoldi використовує свої «накачані» кінцівки для того, щоб міцно осідлати терміта чи мурашку, які затягують цю троянську муху до своєї колонії. Далі ж комаха використовує свій гострий яйцеклад для успішного зараження підходящих організмів своїм яйцем. 

Личинка найменших мушок на світі матиме вдосталь їжі для свого розвитку, знаходячись всередині свого харчового пайка. 

Стаття: з описом нового виду: DOI: 10.3897/BDJ.6.e22396