Великі сільськогосподарські поля – причина зменшення кількості бджіл

Урожай багатьох сільськогосподарських культур залежить від кількості запилювачів. Але в своєму прагненні отримати більшу кількість насіння абстрактного соняшника фермери часто йдуть іншим шляхом. Вони просто збільшують площі посівів. Як це впливає на комах? Свіженьке дослідження у дуже навіть топовому британському віснику вказує на те, що зменшення розмірів сільськогосподарських полів та створення більших кордонів між ними допомагає підтримувати великі популяції диких запилювачів. Тим часом збільшення різноманітності сільськогосподарських культур не дає такого ефекту.

Рахувати бджіл

Аніка Хасс в Геттінгенському університеті у Німеччині та її колеги оглянули кількість бджіл і дзюрчалок (Syrphidae) – комах, що споживають нектар і пилок – у 229 локаціях 4 європейських країн. Команда вчених встановила, що дикі бджоли стали більш поширеними в тих місцях, де лани не такі широкополі, а невеличкі. Ділянки, які не обробляються слугують для запилювачів безпечними доріжками для їхніх захопливих мандрів сільськогосподарськими угіддями.

Пов’язане зображення
А там я ще й огірочки посаджу! Джерело: climateerinvest

Але велика кількість запилювачів парадоксально падала, коли зростала різноманітність культур. Одне з можливих пояснень цієї тенденції: збільшення різноманітності рослин для вирощуванняя може бути обумовлене посадкою культур, які потребують більшої кількості добрив та гербіцидів.

Дослідники рекомендують запроваджувати сільськогосподарську політику, яка протидіє тенденції до великих сільськогосподарських полів. Але це точно не вихід для нашої аграрної наддержави.

Proc. R. Soc B (2018)