Величезні сліди динозавра було знайдено на стелі печери у Франції

Уявіть собі – досліджуєте Ви печеру та нікого не чіпаєте аж тут бачите сліди якоїсь істоти завбільшки в 1,25 метра! Моторошно! Ну, тобто, страшенно цікаво!

Крафтовий виробник таких ХХХL-відбитків ніг точно був однією з найбільших істот, яка коли-небудь швендяла нашою планетою.

Саме та стеля печери. Фото: Moreau et al., 2020

Сліди титанів

За словами Жана-Девіда Моро з Університету Бургундії – Франш-Комте у Франції та його колег, сліди, ймовірно, належать ще неописаному виду титанозаврів. Ці довгоногі динозаври хоч і сиділи на вегетаріанській дієті, але були найважчими та найдовшими сухопутними тваринами у історії планети.

Відбитки ніг були зроблені 166- 168 мільйонів років тому на теренах сучасної Франції. Тоді троє динозаврів тупцяли береговою лінією моря, буквально лишаючи свій слід в історії. Згодом геологічні процеси поховали відбитки на глибину 500 м, вмостивши ці скарби на стелю підземної печери.

Фвнтастичні сліди та де їх шукати Світлина: Moreau et al., 2020

Сліди динозаврів неодноразово виявляли під час копання шахт і залізничних тунелів, але вони рідко зустрічаються в природних печерах.

Прогшулянки динозаврів. Світлина: Moreau et al., 2020

Відбитки стали випадковим відкриттям одного з авторів дослідження під час печерної експедиції у 2015 році. Те, що їх знайшли є значною удачею, адже до них можна дістатися лише за допомогою лабіринту тісних, часто затоплених ходів.

Сліди на стелі. Світлина: Moreau et al., 2020

J. Vertebr. Paleontol. (2020)
Moreau, J.-D., V. Trincal, E. Fara, L. Baret, A. Jacquet, C. Barbini, R. Flament, M. Wienin, B. Bourel,
and A. Jean. 2020. Middle Jurassic tracks of sauropod dinosaurs in a deep karst cave in France. Journal of Vertebrate Paleontology. DOI: 10.1080/02724634.2019.1728286.

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://youtu.be/8fnw7by0Nww
3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
4. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika