Вчені знайшли рештки птерозаврів розміром з невеликий літак

До того часу, як птахи стали володарями повітря, цей простір належав птерозаврам. Зовсім нещодавно ми дізналися про літаючих рептилій минулого трішки більше. Видобуток корисних копалин в Марокко дозволив зазирнути за ширму у більш ніж 60 мільйонів років.

Птерозаври – не шкідники народного господарства

Дослідники раніше вважали, що птерозаври приблизно 80 мільйонів років тому перетворилися в маленьку нерізноманітну групу, яка невдовзі вимерла.

Але скам’янілості марокканських птерозаврів, описані Ніколасом Лонгрічем в Університеті Баті, Великобританія, та його колегами, належать щонайменше до п’яти нових видів, що існували від 66 до 67 мільйонів років тому.

Їхній розмір коливався від істоти (Alcione elienus) розміром з великого орла до гігантської тварини, яка ще не має назви, з розмахом крил майже 9 метрів.

Чекаємо тестів у Фейсбук про те, який ти саме птерозавр

 

Аналіз цих скам’янілостей вказує на те, що замість того, щоб згасати, різноманітнігілки родинного дерева птерозаврів процвітали, доки падіння астероїда не стало причиною катастрофічних змін клімату нашої планети  66 мільйонів років тому.

PLoS Biol. (2018)