Вчені винайшли багаторазовий папір

Незважаючи на тотальну розповсюдженість комп’ютерів, смартфонів, планшетів та інших гаджетів, люди не можуть закинути свою пристрасть до паперу. За оцінками, чотири мільярди дерев щороку вирубують задля того, щоб зробити папір чи картон. Це енергоємний процес з величезними наслідками для нашого тендітного довкілля.

Як це працює?

Нещодавно хімік Ядонг Інь з Університету Каліфорнії і його колеги розробили багаторазовий папір, що міг би допомогти усунути цей вплив на природу. Дослідники покрили папір наночасточками прусського синього, пігмента, який дає зображення відповідного кольору, і діоксидом титану.
Під впливом ультрафіолетового світла наночасточки діоксиду титану віддають електрони часточкам пігмента прусського блакитного. Цей процес призводить до зміни кольору з блакитного на білий. Вчені «друкували» синій текст на білому фоні.
Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Це як невидимі чорнила навпаки. Джерело: ННПМ

Які переваги?

Текст там зберігається близько п’яти днів і потім спонтанно зникає: Кожен листок може бути перезаписаний протягом 80 разів. Ключовими перевагами винаходу є висока відновлюваність та стабільність, невелика вартість та низька токсичність.

А мінус один – головне не написати на такому папері чернетку своєї статті…
(Nano Letters 2017)