Вчені Смітсонівського природничого музею планують дослідити генетику популяцій гігантських шершнів

Азійський гігантський шершень Vespa mandarinia вперше з’явився в США більше року тому на невеликій території у штаті Вашингтон. Ще раніше його відшукали в сусідній Канаді на початку 2019 року. З того часу ентомологи полюють на невловимі гнізда цього виду.

Нульове гніздо

У жовтні Державний департамент сільського господарства Вашингтона та Міністерство сільського господарства США (USDA) виявили “нульове гніздо” у США. Ви точно бачили ці фото, на яких ентомологи в футуристичних костюмах стоять поблизу дупла.

Гнездо гигантских шершней-убийц уничтожили в США / НВ
Що ти таке? Фото: CBC

Щоб знайти це гніздо науковці створили приманку для захоплення живих шершнів, а потім прикріпивши на них радіопередавачі, простежили за ними до гнізда. Після виявлення гнізда ентомологи відловили кілька особин цього виду шершнів на різних етапах життєвого циклу.

Зразки в музеї

Деякі зі зразків потрапили до Смітсонівського природничого музею, де їх негайно передали на зберігання в Біорепозитарій – величезну колекцію кріогенно збережених зразків, доступну як ресурс для всіх вчених, які вивчають біорізноманіття Землі.

Зразки гігантських шершнів у музеї. Фото: (Matthew Buffington, USDA-ARS

Далі дослідники Смітсонівського інституту та науковці Служби сільськогосподарських досліджень Міністерства сільського господарства США планують проаналізувати ДНК шершнів, щоб дізнатися більше про причини успіху вторгнень цих комах у нові екосистеми.

Зразки зберігають за низьких температур. Фото: Steve Ausmus, USDA

“Тепер, коли у нас є ці свіжозібрані зразки, ми можемо виконати складну генетичну роботу та визначити скільки інвазивних популяцій вже є в нашій країні і з якого регіону вони можуть походити в Азії”,

– сказав ентомолог Метт Баффінгтон.

Відповіді на ці запитання можуть допомогти Баффінгтону та його колегам зрозуміти, як азійський гігантський шершень прокрався до Сполучених Штатів.

Відстеження його шляху може дозволити їм передбачити подібні події вторгнень в майбутньому.

Хоча ці комахи відомі під назвою “шершні-вбивці”, малоймовірно, що вони будуть вбивати людей у США. Найбільшу небезпеку вони несуть для колоній медоносних бджіл, важливих запилювачів для сільськогосподарських культур та диких рослин. Саме тому протистояти можливому колапсу агроекосистем та змін в природніх рослинних угруповань вкрай важливо.

SMITHSONIAN NATIONAL MUSEUM OF NATURAL HISTORY, 2020

Купити книгу автора Довколаботаніки “Фрукти проти овочів” – https://bit.ly/2HVXcnn

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.

1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости

2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://www.youtube.com/watch?v=G5W_dDGBFzo&t=157s

3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: https://www.patreon.com/dovkolabotanika