Вчені шукають спосіб врятувати маслини

 

Смертельна бактерія стала спустошувачем оливкових садів Італії. Вчені шукають способи порятунку цих рослин у майбутньому.

Оливки в популярній культурі

Існує простий спосіб визначити на скільки Ви молодий душею та тілом. Це оливки. Любов до плодів маслинового дерева – це однозначний критерій поважного дорослішення.

Світлина від Довколаботаніка.

Але світ дорослих окрім того, що нудний та позбавлений  мрій (ми точно не знаємо, але боїмося), він ще й хижо дивиться на все, що Ви посміли полюбити.

Оливкова загроза

Зокрема, його посіпака  бактерія Xylella fastidiosa знищує оливкові гаї на півдні Італії. Скоріш за все цієї країни їй виявиться замало, тому сміливо вішайте  білі прапорці на свої домашні оливкові дерева. Великий похід на Європу почався. Не будемо тішити надією – мікроорганізм смертельний та невиліковний для маслин.

Результат пошуку зображень за запитом "xylella fastidiosa olive italy"
Маслиновий гай після бактеріального ураження. Джерело: Agricore

Нова надія

Невже все пропало й солянка та сухе мартіні лишаться без цих милих маринованих кістянок. Супергерої зі Всесвіту Марвел Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії в м. Іспра (Італія) так не думають.

Пабло Зарко-Теджада та його колеги дослідили 15 оливкових гаїв, використовуючи літак, що містив як тепловізор, так і гіперспектральний датчик, який здійснює виміри високої роздільної здатності у широкому діапазоні довжин хвиль.

Така система виявляє біохімічні та фізіологічні зміни, які можуть вказувати на початкові етапи захворювання на деревах. Раннє діагностування може допомогти обмежити поширення інфекцій, – говорять автори.

Nature Plants (2018)