Тропічні ліси зникнуть у найближчі 50 років

Хижа рука людини нищить все довкола! Якщо вирубка лісів продовжиться з нинішньою декадантською наснагою, то через 50 років тропічні ліси лишаться лише у вигляді куцих шматочків дикої природи.

Що не так з людством?

Увага – спойлери – багато чого! Майже все! Сільське господарство, лісозаготівлі, урбанізація, тисячі чорнових варіантів твоєї дисертації  причетні до перетворення тропічних лісів у безликі фрагменти колишньої величі. У кращих традиціях людей розумних вони руйнують місця проживання тварин та рослин, зменшують біорізноманіття та зневажають закон мінімуму Лібіха.

Результат пошуку зображень за запитом "вырубка тропического леса"
Типова санітарна рубка догляду у тропічному лісі. Джерело: Mario Tama/Getty Images

Для оцінки цієї шкоди Франциска Тауберт з Центру досліджень навколишнього середовища ім. Гельмгольца в Лейпцигу, Німеччина та її колеги вивчали супутникові знімки високої роздільної здатності. В опублікованій вчора статті повідомляється, що було виявлено понад 130 мільйонів фрагментів тропічних лісів на 3 континентах. Ділянки менше 10 000 га становлять приблизно 10% лісів.

На межі

Дослідники підтвердили те, що тропічні ліси наближаються до критичної точки. Якщо продовжуватиметься їхній видобуток у сучасних масштабах, то середній розмір лісових масивів скоротиться з 17 до 0,25 га протягом наступного півстоліття.

(Nature 2018)

doi:10.1038/nature25508