Стародавні європейці також користувалися битками не для гри в бейсбол

На багатьох мікрорайончиках свято шанують традиції неоліту. Особливо затяті консерватори навіть вдаються до реконструцій доісторичних поєдинків, ретельно підходячи до вибору примітивної зброї.
Чимось подібним займалися й Меган Дайер і Лінда Фібігер в Единбурзькому університеті, Великобританія. Вони намагалися з’ясувати причину пошкоджень черепів багатьох давніх європейців. І всі підозри пали на особливий вид зброї. Вона схожа на сучасні бейсбольні битки, але використовувалася зовсім не для спортивної гри (як і багато інших бейсбольних биток).

Десятки годин стругання дерева й вчені опанували технологію своїх предків. Джерело: Meaghan Dyer

Артефакт з минулого

Період неоліту, що тривав від 7000 до 2000 р. до н.е. був буремним часом. Багато викопних кістяків того періоду мають переломи, що свідчить про насильство.
Меган Дайер і Лінда Фібігер в Единбурзькому університеті, Великобританія, намагалися визначити вид зброї, яка могла б завдати такої шкоди.
Вчені зробили точну копію важкої дерев’яної палиці ‘Thames Beater’, яка була знайдена у р. Темза. Асистент-чоловік наносив нею удари по багатошарових синтетичних сферах, які успішно імітували людські голови.

Вчені наочно демонструють, що краще їх не переводити на 0,8 ставки. Джерело: Meaghan Dyer)

Злочин розкрито!

Тріщини, зроблені палицею вагою 1,2 кілограма співпадали з пошкодженнями на неолітових черепах. Це перше дослідження, що пов’язало конкретні травми доісторичних людей з певним видом зброї.

Тріщини від пошкоджень синтетичної півкулі та стародавнього черепа співпали. Джерело: Meaghan Dyer


Не зважаючи на те, що це наука, просимо не повторювати таких експериментів вдома.
Antiquity (2017)
https://doi.org/10.15184/aqy.2017.189
Фото: Meaghan Dyer/M. Dyer & L. Fibiger/Antiquity