США дозволило використання першого CRISPR-тесту на COVID-19

США взяли та й дозволили екстрене застосування нового тесту на коронавірус, який використову технологію редагування генів CRISPR.

Тестів багато не буває

Американська адміністрація з контролю за продуктами харчування та лікарськими препаратами (FDA) дозволяє використання ряду тестів та препаратів у надзвичайних ситуаціях, таких як наприклад нинішня пандемія.

Новий діагностичний набір базується на підході, розробленому піонером технологій CRISPR Фен Чжаном з Масачусетського інституту технологій. Він буде використаний для тестування на SARS-CoV-2, в лабораторіях, які сертифіковані для проведення клінічних тестів.

Світлина від Довколаботаніка.
Забір зразків для тесту/ Джерело: Nature

Незважаючи на те, що Сполучені Штати нарощували тестування протягом останніх двох тижнів до показника в середньому майже 250 000 тестів на день, за даними некомерційної організації The COVID Tracking Project – в деяких місцях є дефіцит тестів (і це не про Полтавську область).

Широке використання нового набору, затвердженого FDA, може допомогти зменшити відставання та збільшити тестування, говорить Мітчелл О’Коннелл, біохімік Університету Рочестера в Нью-Йорку, який не брав участі в розробці тесту.

Результат за годину

Набір був розроблений Sherlock Biosciences в Кембриджі. Він працює за допомогою програмування молекулярної машини CRISPR, яка має можливість розпізнавати певні генетичні послідовності, фрагменти генетичного матеріалу SARS-CoV-2 в тампоні з мазказми з носа, рота чи горла або в рідині з легенів.

Якщо генетичний матеріал вірусу виявлений, фермент CRISPR генерує флуоресцентне світіння.

Тест може дати результати приблизно за годину, повідомляє компанія.

(Nature, 2020)

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika