Смертельна інфекція виникла 3500 років тому – дослідження вчених

Сліди хвороботворної інфекції, що причетна до вбивства молодої норвезької жінки приблизно 800 років тому, допомогли вченим розгадати еволюційну історію важливої групи хвороботворних бактерій.

800-year-old skeleton
Жертва паратифу С. Джерело: Z. Zhou et al./Curr. Biol.

Так, ще одна загадкова смерть з минулого розгадана. У ролі детективів блискуче спрацювала команда, яку очолював Марк Ахтман в Університеті Уоріка, Великобританія. Науковці проаналізували зразки ДНК, зібрані з кісток та зубів жінки, похованої в тринадцятому столітті в Тронхеймі, Норвегія. Її вік оцінють як 19-24 роки.

Бактерія-вбивця

Вчені змогли розшифрувати геном відомої бактерії Salmonella enterica. До складу цього виду понад 2900 різних штамів. У жінки був тип, відомий як Paratyphi C, що спричиняє кишкову лихоманку з утворенням гнійників у внутрішніх органах. На щастя, нині така хвороба є рідкістю в Європі.

Результат пошуку зображень за запитом "salmonella enterica serovar typhi"
Сальмонели не проти викликати якусь інфекцію всередині сприятливого організму. Джерело: celebrationscakedecorating

Паратиф С вражає  лише людей, але тісно пов’язаний з штами, які атакують домашніх свиней та навіть диких кабанів.

Вчені проаналізували геном патогену, що вразив жінку з  Тронхейма та сучасні зразки сальмонели, й з’ясували, що штам Paratyphi C виник майже 3500 років тому.

Curr. Biol. (2018)

А на демонстрації в неділю – Ви зможете розгадати секрети інших іноді смертельних організмів – павуків – https://www.facebook.com/events/182502092618307/