Риби на суші стають розумнішими ?

Хочете стати розумнішими? Спробуйте жити в кількох середовищах водночас! Це щонайменше працює з рибами, які готові вилізти з затишної ковдрочки води до небезпечного повітряного середовища.

Риба в пошуках мотиваційного курсу з саморозвитку Фото: Рally/Alamy

Прокачати мозок

Цікаво, що ці вправи з оберненого пірнання допомагають тварині буквально «прокачати» свій мозок.Джулія Россі і Патрісія Райт з Університету Гвельфа в Канаді досліджували риб Kryptolebias marmoratus.

Ці тварини мешкають як на суші, так і у воді. Для досліду науковці помістили їх в невеликі контейнери. Вчені розділили риб на три групи. Одним періодично знижували рівень води, других кожні кілька днів поміщали в тераріум і давали змогу пострибати в його межах упродовж трьох хвилин, а третя група в цей час просто плавала у воді.

Далі всі групи були відправлені на своєрідне ЗНО для риб – з переміщенням у просторі лабіринту та пошуком їжі. Найкраще з завданням впоралися риби, які часто бували в повітряному середовищі.

Вони також мали вищий рівень розвитку клітин в області мозку, що пов’язано з просторовим навчанням. Автори вважають, що ця робота є кроком до того, щоб показати, як давні риби еволюціонували та адаптувались під час свого епічного походу на сушу.

Стаття: https://doi.org/10.1098/rspb.2021.0603

Нас можна підтримати морально, а також фінансово: 5168 7573 9483 8249 (О. Коваленко), або ж на Патреоні.

Купити книгу автора Довколаботаніки “Фрукти проти овочів”

Книга в електронному варіанті

Замовити книгу з автографом