Рослина пахне брудними шкарпетками заради виживання

Поза всяких сумнівів Ви знайомі з найбільшою квіткою на нашій планеті. Дивовижна Рафлезія є справжньою суперзіркою у світі рослин. Але сьогодні ми поговоримо про рослину, яка тримає пальму першості у галузі “найбільше негіллясте суцвіття на цій планеті”.

Рослина з непристойною назвою

Мова йде про Amorphophallus titanum, який відомий у побуті як титанічний арум (й навіть не намагайтеся перекласти латинську назву роду дослівно). Рослина має в землі велетенську бульбу, що важить близько 50 кг. Але співробітники Королівського ботанічного саду в Единбурзі змогли виплекати за 7 років підземний запасаючий орган титанічного аруму вагою понад 153 кг.
Результат пошуку зображень за запитом "amorphophallus titanum"
Що приховує титанічний арум в землі? Ви ошаленієте дізнавшись, що ….. Джерело: Real Monstrosities

Листок як дерево

З бульби виростає єдиний листок, який для неуважного дослідника виглядає як невелике за розміром дерево. На поверхні черешка цього велетенського листка утворюються невеликі плямки, що нагадують лишайники. Скоріш за все, вони уберігають рослину від поїдання травоїдними тваринами, оскільки останні зовсім не готові споживати стовбури дерев. 
Пов’язане зображення
Листку, досить імітувати дерево! Припини це негайно! Джерело: aroid

Гидка та прекрасна квітка

Листки періодично змінюють один одного, аж доки бульба не досягне 15 кг.
Така вагова категорія свідчить про готовність до формування суцвіття. Воно прориває зовнішні покриви грунту й демонструє свою моторошну красу світу. Суцвіття цієї рослини може досягати висоти більше 3 метрів. Воно є велетенським початком як у кукурудзи, лишень чоловічі та жіночі квіти розташовуються разом. Суцвіття оточене покривалом, яке нагадує гігантський шматок м’яса. Жіночі квіти відкриваються спочатку, потім через день чи два, зацвітають чоловічі квіти. Це оберігає рослини від самозапилення. По мірі того, як покривало розкривається, рослина випускає сильні запахи для залучення запилювачів – комах, які харчуються мертвими тваринами або кладуть яйця в гниюче м’ясо. Й цей вишуканий букет запаху містить цілий ряд неймовірних складових: диметилтрисульфід (як у лімбургері – бельгійському сирі з дуже різким запахом), диметилсульфід, триметиламін (як у гниючій рибі), ізовалер’янова кислота (як брудні шкарпетки), бензиловий спирт (як солодкий квітковий аромат), фенол (як антисептик з хлором) та індол (як людські фекалії).
Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Тільки не треба всі погані запахи у Вашій кімнаті спихувати на цю рослину. Джерело: ННПМ
Коли б Ви подивилися у хвилини смердіння на титанічний арум в тепловізор, то рослина б видалась Вам твариною. Вона в цей час виділяє температуру, щоб видаватися максимально подібною до свіжої мертвичини. Формується абсолютно реалістична ілюзія для комах.