Результати Гранту Друзів Довколаботаніки 2018

Всі, хто пропустив наше оголошення результатів по конкурсу грантів на польові та анатомо-морфологічні дослідження в царині ботаніки та зоології, ми йдемо до Вас. Ви могли поспостерігати за цим дійством у прямому ефірі на нашій сторінці, але якість зображення вийшла на рівні – ей, що тут взагалі відбувається.
З нашими конкурсантами, суддями та правилами можна ознайомитись тут: https://dovkolabotanika.com.ua/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1…/

Отже, що сказали судді? Ми зашифрували їх під таємничими номерами й готові оприлюднити їх протоколи.

Суддя 1

Суддя 1 трьом заявкам надав п’ятірочки, винагородивши проекти по інвазіям сонячного окуня, п’явках та тиходах. Але екстрабал попрямував до Олега Нестеренка, який і очолив гонитву за перемогою.

Світлина від Довколаботаніка.

Таким чином, заявка 3 заволоділа тимчасовою перевагою, у спину ж їй дихали проекти під номерами 4 та 9, а також тверді четвірочки на погляд судді №1 – це дослідження популяцій жаб, поширення кажанів, ящірок на Одещині та фенотайпінгу пшениці.

Світлина від Довколаботаніка.

 

Суддя 2

Далі до своєї професійної справи перейшов суддя 2. Його фаворитами стали фенотайпінг пшениці, тихоходи, кажани та п’явки. Вони всі отримали по четвірочці, але екстрабал попрямував до заявки з дослідження тихоходів.
Світлина від Довколаботаніка.
Коли ми ввели до нашої форми оцінки судді №2, то помітили значні зміни в розташуванні учасників у одновимірному просторі рейтингових балів. На перше місце вийшов конкурсант з № 9, На півбала менше мала заявка по п’явкам. І середній бал 4 мали аж цілих три учасники – з проектами по кажанам, фенотайпінгу пшениці та сонячному окуню.
Світлина від Довколаботаніка.

Суддя 3

Суддя 3 віддав четвірочки заявкам 4, 7 та 9. Додатковий бал був по-братськи розділений між проектом з вивчення раціону копитних та тихоходів.
Світлина від Довколаботаніка.
Турнірна таблиця ущільнилась до рівня автореферату після оцінок третього судді. На першому місці розташувався Владислав Шуба з проектом про тихоходів, на півбала від нього відставала Єлизавета Кришталь з дослідженнями п’явок, решта ж заявок ішли майже нога в ногу.
Світлина від Довколаботаніка.

Суддя 4

Який вирок судді з номером 4? П’ятірочки отримали проекти по кажанах і ящіоках, але екстрабал отримали лишн останні. Четвірки отримали тихоходи та п’явки, трійки проекти по жабах та сонячному окуню.
Світлина від Довколаботаніка.
Завдяки оцінкам Судді 4 у нас утворилася четвірка лідерів (все ж вибачте за каламбур). Проекти по тихоходах, ящірках, кажанах та п’явках міцно захопили верхівку таблиці.
Світлина від Довколаботаніка.

Суддя 5

Суддя 5 був щедрим на 5-ки. Їх отримали заявки 1, 3 та 5-6. Екстрабал отримав проект з дослідження інвазій сонячного окуня. Четвірочки пішли ж до скарбнички досліджень тихоходів та фенотайпінгу пшениці.
Світлина від Довколаботаніка.
Таким чином, між проектом по тихоходах та кажанах зберігся мінімальний розрив, до чільної четвірки ввійшов Олег Нестеренко з дослідженням сонячного окуня, потіснивши заявку 4 на 5 місце.
Світлина від Довколаботаніка.
Суддя 6
Завдяки прокачаному скілу прокрастинації останнє слово лишилось за Суддею 6. Він сипав п’ятірками на заявки 1, 3, 4 та 5-6. Екстрабал був відправлений проекту з дослідження кажанів.
Світлина від Довколаботаніка.

Крапочки над літерою “Ї”

Отже, розставляємо всі крапочки над літерою “Ї”. У фінальному ривку перемогу здобуває Марія Савченко Mia Savchenko з проектом по дослідженню поширення кажанів Myotis nattereri (Kuhl, 1817) та Barbastella barbastellus Schreber, 1774.
Лише на 0,09 (дев’ять сотих, Карле!) відстав від переможиці Владислав Шуба з актуальною та захопливлю темою про неймовірних тихоходів.
Третє та четверте місця ділять заявки з номерами 3 та 4 (магія чисел!). Олег Нестеренко з проектом «Польові дослідження сонячного окуня Lepomis gibbosus (Linnaeus, 1758) в умовах активної інвазії у Запорізьке (Дніпровське) водосховище» навіть отримав два екстрабали від 2 суддів, але для нашого суворого змагання навіть цього виявилось замало. Таку ж кількість балів отримала Єлизавета Кришталь з заявкрю “Дослідження фауни глоткових п’явок (Hirudinea: Erpobdellidae) України”.
5 та 6 місця в фінальному заліку зайняли проекти Елеонори Пустовалової з дослідження співвідношення ди- та триплоїдів серед пуголовків зелених жаб у ГПС Нижнього Добрицького ставка та Оскирко Олександри з “Дослідженням поширення зеленої ящірки (Lacerta viridis (Laurenti, 1768) в Одеській області, Україна”.
Андрій Зінченко з проектом по фенотайпінгу пшениці зайняв 7 місце, лише на 0,02 бали поступиласт йому Ползик Марії\я “Вивченням особливостей раціону диких копитних”.
9 місце отримує Никоненко Анастасія зі своїм етологічним проектом.
Підкреслимо, що всі заявки на нашу думку були дуже сильними. Одні своєю актуальністю, інші подачею, треті внутрішнім меседжем. Якби ми мали змогу, то віддали перемогу усім, але це не те, щоб суперечить правилам змагання та ортодоксального дарвінізму, а й нашим фінансовим можливостям . Дякуємо всім за участь, експертам за оцінки, а всім спостерігачам за увагу.

Нагородження

Церемонія нагородження відбулася в урочистій атмосфері станції метро Театральна. У гранітних стінах, де витає дух академізму, ми власне познайомились та вручили заслужений грант Друзів Довколаботаніки Марії Савченко Mia Savchenko. Сподіваємось, що він трішечки допоможе дослідниці нічних крилатих істот в організації польових виїздів та стане невеличкою моральною підтримкою на нелегкій, але до дідька цікавій та потрібній стежині науковця. Аплодуємо переможиці та дякуємо Таємничим Друзям Довколаботаніки, без яких цей проект не відбувся б.
Світлина від Довколаботаніка.

Афтепаті

І от, коли заявки прочитані, оцінки розставлені та грант вручений, ми змахуємо скупу ностальгічну сльозу, мов на перегляді будь-якого мультфільму студії “Pixar” й анонсуємо новий проект. Ми й надалі хочемо підтримувати талановитих та натхненних дослідників у царинах Їх Величностей Ботаніки та Зоології. І наступного року хочемо зробити конкурс ще масштабнішим. Для цього нам потрібна Ваша підтримка. Навіть невеличкі суми в кілька гривень разлм допоможуть втілити чиюсь наукову мрію та зруйнувати ці кляті стереотипи про те, що польовики та анатомо-морфологи нікому не потрібні.
Реквізити лишаємо внизу, якщо Ви хочете, щоб Ваш вклад лишився анонімним, то відзначайте це в коментарях до переказу:
Картка Приват 5457 0822 8169 0110 (О. Коваленко)
Гаманець Веб-мані U215943922861