Ремдезівір отримав дозвіл на екстренне використання в терапії проти COVID-19

Одна з найбільших надій, окрім щучки дернистої та гідроксихлорохіну, на лікування COVID-19 – сполука під назвою ремдезівір – було дозволена в якості терапії проти захворювання. 1 травня Управління з контролю за харчовими продуктами і ліками США (FDA) надало “дозвіл на екстрене використання” у клінічній практиці препарату, який вводиться внутрішньовенно, у лікарнях для людей з важким перебігом COVID-19.

Світлина від Довколаботаніка.
Терапія коронавірусною інфекції все ще експериментальна. Фото: Nature

Клінічне випробування

Дозвіл отриманий після результатів найбільшого і найсуворішого клінічного випробування на даний момент для ремдізівіру показав, що антивірусний препарат може скоротити час на одужання від коронавірусної інфекції. Протягом кількох менших випробувань за останні кілька тижнів було відмічено ппро неоднозначні результати, але в деяких з них дослідження не було плацебо-контрольовані.

29 квітня Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб США (NIAID), заявив, що останнє клінічне випробування, в якому брали участь понад 1000 людей, показало, що люди, які приймали ремдезівір, одужували в середньому за 11 днів порівняно з 15 днів для тих, хто був на плацебо.

“Хоча поліпшення на 31% не виглядає як нокаут коронавірусу, але це дуже важливий доказ можливості лікування”, – сказав Фаучіі. “Доведено, що препарат може блокувати цей вірус”. Він додав, що ремедезивір стане стандартним методом лікування COVID-19 у Сполучених Штатах.

CentralAsia: США планируют создать вакцину от коронавируса к ...
Ентоні Фаучі з групою підтримки. Фото: White House

Ремдезівір, який раніше був протестований при лікуванні Еболи, втручається в роботу фермента, який деякі віруси використовують для реплікації. До чутливих вірусів належить і SARS-CoV-2, який відповідає за більшість “веселощів” 2020 року.

Останні результати випробувань, які ще не були опубліковані в рецензованому журналі, також показали, що серед учасників, які приймали ці ліки , було менше випадків смерті, але ця тенденція не була статистично значимою. Однак скорочений час одужання був значним і дослідники вирішили достроково припинити випробування, щоб гарантувати, що учасники, які отримували плацебо, могли отримати доступ до препарату.

Препарат для лікування коронавірусу може незабаром з'явитися і в ...
Екстренно затверджений препарат. Джерело: FDA


Дозвіл FDA не є остаточним затвердженням ліків, і його можна відкликати, коли умови, необхідні для екстреного застосування, вже не діятимуть. Поширення ремдезівіру у США буде контролюватися урядом.

Nature, 2020

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika