Раптова знахідка вказала на те, що акули харчувалися птерозаврами

Обстеження кістяка птерозавра вказало на те, що в його шиї лишився зуб акули. Як водний хижак вполював літаючу істоту?

Реконструкція вигляду ймовірного нападника. Джерело: Damouraptor

Володар повітря

Ви це бачите? Та це ж птерозавр! Саме ці літаючі рептилії володарювали над повітряним простором в ті часи, коли динозаври блукали сушею. Але ні це почесне звання, ні тисячі успішних вильотів здобиччю не врятували одного бідолаху-птерозавра від щелеп давньої акули кретоксерини.

Птерозавр, що вскочив у таку халепу належав до роду Pteranodon. Він був затятим рибалкою, ширяючи над поверхнею моря на крилах завдовжки у добрих 7,25 метра.

Птеранодон у польоті. Джерело: Matt Martyniuk

Акула з лезами

Головна підозрювана у справі – хрящова риба, яку ще часто кличуть акула Гінзу – на честь культової торгової марки ножів. Цими кухонними гаджетами часто демонстрували швидке подрібнення та нарізання в рекламних відео і, як Ви здогадалися, акулу отримала свою побутову назву не просто так.

Ножі Гінзу зробили викопну акулу популярною

Проте, офіційна назва цього вимерлого хижака Cretoxyrhina mantelli. Солідні розміри (8 м у довжину) та шалена швидкість до 70 км/год робили його гідним суперником за ресурси з прославленими рептиліями того часу.

Zahn eines Cretoxyrhina mantelli.JPG
Зуб акули Cretoxyrhina mantelli. Джерело: A,Ocram

Зуб у шиї

Нещодавно, Девід Хон з Лондонського університету ім. королеви Марії обстежив скелет птерозавра віком 85 мільйонів років. У шиї кістяка він помітив одну дивну деталь. Там застряг зуб акули!

Mounted Pteranodon and close up of the neck.
Шия птеранодона з зубом акули. Джерело: PeerJ

Розмір зуба вказує на те, що акула була довжиною приблизно 2,5 метра. Можливо, вона схопила птеранодона в епічному стрибку з морських хвиль. Це у всіх фарбах, зокрема, представили, художники.

Restored scene of Cretoxyrhina attacking Pteranodon.
Художня реконструкція подій. Джерело: PeerJ

Альтернативною думкою є харчування уже померлим птерозавром, тіло якого могло протягом тривалого часу плавати на поверхні води.

(PeerJ, 2018)

Якщо ця детективна історія Вам по душі, то спробуйте наш захід – “Втрачений світ динозаврів”. Той же час, легендарні тварини, захопливі факти, ексклюзивні експонати та репліки. Твоя особиста дино-пригода тут: https://www.facebook.com/events/366174247494395/