Проект Саркосцифа: харківські дослідники вивчають поширення весняних грибів (терміновий)

Ліси вже потрішки заповнюються такими маленькими червоними ельфійськими чашами з гриба саркосцифи червоної (Sarcoscypha coccinea).

Світлина від Ботанік у кедах.

Каротиноїдні пігменти фарбують цей організм у червонястий колір і, як вважає, міколог Артур Буллер – ці кольори допомагають краще поглинати сонячне світло, швидше нагріватися та утворювати спори.

І, як нам стало відомо, є одне дослідження сракосциф, до якого запрошуються широкі кола дослідників природи

Ти чекав цього все життя! Із самого народження ланцюг випадкових подій вів тебе до цієї справи. Сили мікології покликали тебе. На брудних небесах з’явився гриб-сигнал! Це місто чекає на свого героя!

Харківські науковці запрошують тебе поринути у вир масштабних мікологічних досліджень!

Що за проект?

По осені настає весна, і в різних куточках України з-під землі лізуть вони. Кляті шапинки ельфів, осмотрофні ненажери з чашкоподібними плодовими тілами, не менш сумчасті, ніж кенгуру – саркосцифи.

Світлина від Довколаботаніка.
Фото з допису Юліани Лещенко в групі Гриби України

Далі нема сил рерайтити, тому зробимо вигляд, що взяли у дослідників інтерв’ю:

– Наразі відомо,що в Україні цей рід грибів представлений двома видами: Sarcoscypha austriaca та Sarcoscypha coccinea, які є дуже подібними як зовні, так і за мікроскопічних ознаками, мають багато перехідних форм і важко визначаються.

– Ми у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна вивчаємо ці гриби на Сході України вже не один польовий сезон. Наразі виникла можливість прогнати зібраний матеріал через надзвичайно точний метод молекулярного розрізнення видів – PCR. Нас цікавить не лише, які саме види трапляються на території України, а й як вони поширені.

Саме тому ми потребуємо вашої допомоги. Разом ми можемо зібрати унікальний матеріал з усіх регіонів України. Будемо дуже вдячні, якщо Ви надішлете нам ретельно висушені зразки з Вашого регіону, разом з координатами місця знахідки та фото. У документах групи (http://bit.ly/3ckx1S0) ви можете знайти детальні інструкції щодо збирання, транспортування та висушування зразків.Будемо раді вашим знахідкам! – сказали Juliana Leshchenko та Oleh Prylutskyi (які, до речі, відкриті до всіх питань за цією темою)

Запрошуємо всіх відгукнутися на поклик мікологів! Ставай до лав світлих сил ситематиків та біогеографів.

Тривалість: рання весна 2020 року

Можлива участь: збір зразків саркосциф для молекулярного аналізу

Контакти: Juliana Leshchenko та Oleh Prylutskyi