Переможець Гранту Друзів Довколаботаніки у 2019 році – Олексій Дубовик

Довколаботаніка провела церемонію віртуального нагородження переможця Гранту Друзів Довколаботаніки. З ботанічною частиною ми розквитаємось 16 липня, а з зоологічною вже впорались. Отже, ще раз вітаємо проект Oleksii Dubovyk, який і отримав наш мікрогрант. Ми навіть провели інтерв’ю з переможцем, доки це не стало мейнстрімом.

Вітаємо, з перемогою. У Вас справді крутий проект. Але в ньому все ж був один суттєвий недолік.

– А я ж серйозно думав про оксиморон в заявці. Але дедлайни – підла штука.

Що хорошого чи поганого скажете про конкурс?

– Конкурс насправді чудовий, сама ідея класна. Ще минулого року пожалкував, що не звернув уваги на нього, бо коли стали з’являтись на сторінці Довколаботаніки пости про цей грант, я навіть дещо скептично на це дивився. Цей рік виявився для мене щасливішим: знайома аспірантка-батрахологиня вельми ефективно копала мене в каудальну частину спини, щоб я подав заявку.

Як вважаєте, є якийсь сенс у подібних ініціативах?

-Для студентів-польовиків, як на мене, в умовах нашого академічного середовища, подібні мікрогранти просто життєво необхідні. А що ж робити, коли шансів виграти Руфорд-чи-ще-якусь-бздуру майже нема, університет заледве дає гроші на відрядження на конференції, а про Президентський фонд відомо тільки, що на нього витратили багацько грошей і толкові науковці чомусь від цього не в захваті. Ну, а на простому ентузіазмі не кожен захоче робити толкове дослідження, простіше вже на касу в МакДональдз.

Наскільки Ви задоволені оцінками, які Ви отримали від наших чудових суддів?

-От через те і відчуваю деяку провину – я ж не єдиний учасник конкурсу, а інші заявки доволі непогані.

І зізнавайтеся вже. Які Ваші плани на майбутнє?

-Наукові плани – закінчити обліки гніздової фауни цього року і сісти за якусь толкову статтю (може, декілька) з цього приводу. Ціле літечко попереду, заважає лише вступ до магістратури і прокрастинаційні нахили.

А, що якщо чутки не брешуть і “Winter is coming”?

-Взимку хочу таки спробувати перейти на дослідження поведінки птахів на годівницях etc. – все те ж саме, що описував в заявці. Щодо кільцювання – модельний об’єкт ніби є, кільця, може, і купляти не доведеться (тривають переговори з нашим Державним природознавчим музеєм). З місяць тому з’явилась ідея мітити дроздів чорних ще й радіотрекерами, але я у мами не інженер, а радіотехніки кажуть, що коштуватиме подібне дорого. Коротше, буде видно: ідей в мене багато, питання лише у виконанні.
От тільки гризе мене питання, як же Друзів Довколаботаніки в Acknowledgements писати?

Називайте нас Президентський фонд підтримки науки.

До речі, цього року ми теж збираємо кошти на Грант Друзів Довколаботаніки – 2020

Завдяки анонімному внеску на нашому грантовому рахунку вже 3296грн. Щиро дякуємо за участь!

Нагадуємо, що ціль нашого першого етапу 21 000 грн. Впевнено прямуємо далі!

Якщо хочеш допомогти майбутнім вченим-зоологам та ботанікам – ми приймаємо вклади 5168 7573 9483 8249 (О. Коваленко). Відзначайте в примітках, будь ласка, що це на грант. Якщо хочете лишитись анонімним – вкажіть це також.

Про умови минулорічного конкурсу:http://bit.ly/2NOrcAF
Про склад ботанічного журі:http://bit.ly/2NNMWgg
Про склад зоологічного журі: http://bit.ly/2NMGRkT
Про ботанічні проекти, подані на конкурс: http://bit.ly/37g3SEq
Про зоологічні проекти минулого року: http://bit.ly/2U1z0nu