Переможець Гранту Друзів Довколаботаніки – 2019: Юліанна Лещенко

Наш уповноважений довколаботанічний агент познайомився з ботанічним переможцем Гранту Друзів Довколаботаніки-2019 Juliana Leshchenko та передав 10500 Володимирів Великих. Цілий пакет, самі бачите!

Слухати історії про життя харківського біофаку – це чудова терапія на фоні депересивного буркотіння про класичні кафедри та найзахопливіші науки цієї планети, ботаніку й зоологію, звісно!

Й також ми, задали 10500 різних питань молодій дослідниці. Деякі з них подаємо нижче.

– Як так сталося, що доля занесла тебе на наше дивне грантове змагання?

– Конкурс проектів привернув увагу своєю неординарністю та можливістю креативно оформити свою заявку. Сама боротьба була досить напружена, оскільки у конкурсі в тій самій секції брав участь також мій добрий друг.

– Чим ти загалом займаєшся, окрім того, що виграєш гранти на дослідження?

– Я навчаюся на 2 курсі університету.Тільки повернулася з польової практики. Мене найбільше цікавить біорізноманіття грибів та їх взаємозв’язки з фітоценозами.
У вільний час я займаюся науковою ілюстрацією, а нещодавно мені випала нагода ілюструвати науково-популярну книгу про українські ліси.

Мені подобається проводити час у експедиціях, оскільки ти не лише перевіряєш отримані з підручників знання, а й розширюєш їх, помічаючи все більше деталей та взаємозв’язків. Я завжди хотіла комбінувати дослідження природи з науково – популярним ілюструванням, тому для мене такі вилазки є досить важливими.

– Ну, й скажи щось круте про свій об’єкт дослідження.

– Ранньовесняні гриби можуть зацікавити не лише мікологів, оскільки ці види є досить помітними та вважаються індикаторами старовікових дібров, що може зіграти на користь виявлення цінних біоценозів, які мають важливе ландшафтне та екологічне значення, а відповідно – потребують охорони. Я щиро переконана, що у комплексі це ще й допоможе розвинути напрям громадянської науки та еко-освіти.

Світлина від Довколаботаніка.

До речі, цього року ми теж збираємо кошти на Грант Друзів Довколаботаніки – 2020

Завдяки анонімному внеску на нашому грантовому рахунку вже 3296грн. Щиро дякуємо за участь!

Нагадуємо, що ціль нашого першого етапу 21 000 грн. Впевнено прямуємо далі!

Якщо хочеш допомогти майбутнім вченим-зоологам та ботанікам – ми приймаємо вклади 5168 7573 9483 8249 (О. Коваленко). Відзначайте в примітках, будь ласка, що це на грант. Якщо хочете лишитись анонімним – вкажіть це також.

Про умови минулорічного конкурсу:http://bit.ly/2NOrcAF
Про склад ботанічного журі:http://bit.ly/2NNMWgg
Про склад зоологічного журі: http://bit.ly/2NMGRkT
Про ботанічні проекти, подані на конкурс: http://bit.ly/37g3SEq
Про зоологічні проекти минулого року: http://bit.ly/2U1z0nu

Про переможця в номінації “Зоологія” http://bit.ly/2vWqmNd]