Ось де собака зарита -відкрито найдавніші поховання псів в Америці

Жодних мемів з котиками! Сьогодні ми говоримо лише про собак! Так, саме цих «хороших хлопчиків та дівчаток», які є й символами вірності, і причиною нещасть. Заради справедливості скажемо, що для псів ми точно такі ж біполярні створіння.

Світлина від Довколаботаніка.
Просто мемчик з собакою

Кількасантиметрові, метрові, твої

Ми з цими тваринами розділяємо одну домівку дуже давно. Колись довірливі тварини вирішили, що людина не такий уже й поганий компаньйон й потрапили в лещата штучного добору. Його результат можна помітити на вулицях Вашого населеного пункту – безліч порід від кількохсантиметрових чихуахуа до метрових ірландських вовкодавів.

Чихуахуа у поважному віці 1 тижня. Джерело: Toronja Azul

Найдавніші рештки собак у Америці

Нещодавно в Сполучених Штатах Америки були знайдені скелети трьох собак віком 10 000 років. Це робить їх найбільш давніми відомими рештками псів в Америці.

Ангела Перрі з університету в Даремі, Великобританія, та її колеги проаналізували два скелети, розкопані на археологічній локації Костер в штаті Іллінойс, а третій – у сусідній ділянці Стілвел. Дослідники виявили, що дві собаки з Костера мають вік від 9,700 до 10,100 років; тварина Стілвела є майже їхнім однолітком. Знайдені тварини були ритуально поховані, що свідчить про особливі співвідношення між людиною і твариною. Відкриті місцезнаходження є найстарішими у світі похованнями окремих собак.

Ancient dog burial site at Koster
Один із знайдених скелетів. Джерело:
Del Baston/Center for American Archeology

Хоча три собаки жили одночасно і в одному місці, вони були різноманітні за зовнішнім виглядом. Собака зі Стілвелла була розміром з «маленького, сучасного англійського сеттера», пишуть автори, тоді як дві собаки Костера були коротшими і легшими. Ізотопний аналіз показав, що всі три тварини за життя споживали багато риби та вели дуже активний спосіб життя.

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.

Am. Antiq. (2018)