Новий вид жаб з Тібету -Amolops pallasitatus

Жаби з роду Amolops – типові представники азійської фауни. Мешкають вони переважно в кам’янистих потічках, де поміж каменями й розвиваються їхні метушливі пуголовки.

Amolops pallasitatus власною персоною. Джерело: Asian Herpetological Research

Нова знахідка

Тібет є важливим регіоном між двома точками біорізноманіття Гімалайською та Індо-М’янмською. Раніше у цьому регіоні було відомо 8 видів з роду Amolops.

Місцезнаходження нового виду показано пентаграмою. Джерело: Asian Herpetological Research

Але у червні 2015 року колектив дослідників під керівництвом Шуо Кві з Інститут герпетології у Шеньяні зібрали 2 зразки жаб, подальші дослідження яких стали причиною для опису нового виду. Для цього були використані методи як морфології так і молекулярки.

Філогенетичне дерево побудоване на основі молекулярних досліджень вказує на те, що Amolops pallasitatus (позначені пентаграмою) – це справді новий вид

Новий вид

Новий вид назвали Amolops pallasitatus – на честь паласитів, класу камянисто-залізних метеоритів, які мають строкате забарвлення на розрізі так, як і ці земноводні на поверхні шкіри.

Так виглядають особини нового виду. Джерело: Asian Herpetological Research
Палласит - 60 красивейших минералов и камней
А це паласит. Джерело: Vienna Museum

Вид був зібраний на вистоі 3270 м над рівнем моря у потічку, який збігав крізь вологий ліс. Вдень жаби ховаються у воді, за найменшої тривоги вони негайно пірнають подалі від суші. Активні тварини переважно вночі.

Типове місцезнаходження нового виду. Джерело: Asian Herpetological Research


Shuo Qi, Zhengyan Zhou, Zhitong Lyu, Yuyan Lu, Han Wan, Mian Hou, Keji Guo and Pipeng Li. 2019. Description of A New Species of Amolops (Anura: Ranidae) from Tibet, China. Asian Herpetological Research. 10(4); 219-229.

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika