Новий вид та рід котячих акул був описаний за єдиним відомим зразком

Котячі акули – це дуже різноманітна, але така ж таємнича група хрящових риб. Зовсім нещодавно був описаний у їхньому складі цілий новий рід!

Зразок акули, по якому описали новий вид та рід

Що ти таке?

Вільям Уайт з Австралійської національної колекції риб CSIRO та його колеги дослідили зразок акули, яка зберігалась у Центрі глибоководних досліджень в Індонезії. Будова хвостового плавника, забарвлення та інші характерні ознаки тварини вказували на те, що до жодного відомого роду котячих акул його віднести неможливо.

Та ж акула лише в профіль, і не лише в профіль

На честь кого назвали?

Тому було вирішено описувати новий рід – Akheilos. Це моторошне ім’я вшановує міфічного морського демона, який насправді раніше був хлопчиком, але настільки гарним, що йому почала заздрити богиня краси Афродіти. І тут краса не рятувала світ, а перетворила бідолаху на акулу.

На прийомі у стоматолога

Зараз рід включає єдиний вид Akheilos suwartanai, який величає в назві А. Савартана першого директора Центру досліджень та розвитку океанології в Індонезії. Єдиний відомий зразок виду представляє собою дорослу акулу трішки більшу за півметра.

Загадкова група

Сподіваємось таємнича справа з цим видом розплутається. Адже поки що це єдиний представник підродини Scyliorhinidae, який був знайдений поза межами обох Америк. Можливо, саме опис Akheilos suwartanai стане стимулом для спеціальних досліджень цієї групи самобутніх котячих акул.

DOI: 10.11646/zootaxa.4691.5.2

А може щось колись стале для Вас стимулом підтримати
Довколаботаніку тут (5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika.

Окрім того, можна подивитись наш випуск Довколаботанічних новин: