Новий вид динозавра знайшли на залізничній колії

Науковці описали новий вид динозаврів з незвичного місцезнаходження. Його знайшли просто на залізничній колії, при чому в тому регіоні Канади, де як вважалось раніше вони не мешкали! Що це значить для науки?

У пошуках давніх рептилій

Шукати рештки динозаврів у лісовій зоні складнувато, але не неможливо. У далекому 1971 році в горах Британської Колумбії, що в Канаді, були знайдені кістки давньої рептилії. Трапились вони геологу Кенні Ларсону, який взагалі-то намагався розшукати уран, але на безуранні й динозавр згодиться.

RBCM P900, the holotype of Ferrisaurus sustutensis, was collected along the BC Rail line near the intersection of Birdflat Creek and the Sustut River in 1971, in the Sustut Basin of northern British Columbia, Canada.
Канада – теж батьківщина для динозаврів. Джерело: Arboure et Evans, 2019

Розпізнати динозавра

Цей скелет припадав пилом у фондах кількох музеїв й ніхто їх до певності не міг визначити, аж доки 7 листопада Вікторія Арбор та Девід Еванс не опублікували результати своїх досліджень.

Відповідно до їхніх даних перед нами не те, що новий вид, а й новий рід Ferrisaurus! Буквально це перекладається, як залізний ящер, адже відшукали тварину вздовж залізничних колій. Видова назва sustutensis вшановує місцеву річку.

Preserved elements of RBCM P900, holotype of Ferrisaurus sustutensis, in white (gray represents missing parts of incomplete bones).
Реконструкцыя зовнышнього вигляду Феррізавра. Джерело:
Arboure et Evans, 2019

Дослідження 2017 року підтвердили, що матеріал для залізниці брався за кілька сотень метрів поблизу ріки, тому потяги у смерті цього динозавра не винні.

Звички нововідкритого динозавра

За маркерним таксоном Pseudoaquilapollenites bertillonites було навіть встановлено приблизний час смерті – 68.2–67.2 мільйонів років.

Ця істота була завбільшки з вівцю, важила до 150 кг та ходила на 2 ногах. Науковці запідозрюють її у схильності до риття, але поки це лиш припущення.

Таким чином, це перший непташиний динозавр описаний з Британської Колумбії. Він належить до досить рідкісної групи лептоцератопсид, що говорить про те, що можливо невдовзі будуть знайдені й інші представники динозаврячої братії.

 
Щоб не пасти задніх у світі новин природничих наук ти можеш підримати інформаційно чи навіть фінансово (5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika.