Новий вид агави з вапняків Мексики

У роді Агава (Agave), а соболиво секції Heteracanthae часто пропонують використовувати для цілей класифікації риси будових квіток.

Але насправді багато ботаніків вважає, що такі параметри мало для цього придатні через консерватизм їхньої еволюції в роді, особливо на фоні таких поліморфних ознак як будова листків, прилистків та структури суцвіть.

Новий вид

У жовтні 2004 року Грег Старр з Університету Арізони знайшов на вапнякових оголень місцевості Oaxaca дивну агаву. З цієї місцини ще не був задокументований жоден з представників секції агав – Heteracanthae.

Шотландський ботанік Томас МакДугал насправді бродив вже по цій території у 1961 та навіть зібрав цю агаву, але обмежився визначенням до роду.

Тому Грег Старр провів ще кілька експедицій для збору даних про будову неописаної агави та опублікував протолог нового виду під назвою Agave calciphila, де видова назва позначає кальцієлюбність цієї рослини. Це й не дивно, вона вимахала під стелю саме на вапняках.

Типова Agave calciphila. Джерело: Phytotaxa

Суцвіття агави справді може досягати до 2 м 60 см і квітнути від січня до квітня. Відомий вид лише з єдиного вапнякового відшарування у Мексиці.

Greg D. Starr. 2020. A New Agave Species (Asparagaceae, Agavoideae), from southern Oaxaca, Mexico. Phytotaxa. 428(2); 73–80.

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika