Новий для науки краб: танжериновий, колумбійський, прісноводний

Давай краба новоописаному виду крабів! Початок 2019 року ознаменувався не лише всілякою жерстю у всіх сферах та ярусах фітоценозу нашого суспільства, а й поповненням у славетному роді прісноводних крабів Phallangothelphusa Pretzmann, 1965. З чим ми цей таксон і вітаємо, адже тепер їх як пальців на руці представника ряду приматів – рівно 5.


Phallangothelphusa tangerina – власною танжериновою персоною

Де їх шукати?

Такі милі, вкриті хітиновими екзоскелетами, істотки мешкають лише в Колумбії, у стрімких гірських річках. Дослідження в долині р. Магдалена дали змогу спіймати дивних особин цього роду під каменями та на листках прибережних рослин.

Як відрізнити від родичів?

Нового бійця назвали Phallangothelphusa tangerina. Видовий епітет увіковічнює в собі танжериновий колір, про який ми особисто дізналися, коли писали цей пост. Як можна відразу здогадатися, цей відтінок помаранчевого названий на честь харизматичного цитруса – танжерина.

Ще також можна здогадатися – що відрізнити його від помаранчевого дуже складно.

Світлина від Довколаботаніка.

Від своїх родичів новописаний краб відрізняється за інтимними подробицями своєї морфології. А саме за будовою гонопода – видозміненої кінцівки, яка слугує органом копуляції. З реєстрацією та смс їх можна прочитати у протолозі нового виду: DOI: http://dx.doi.org/10.11646/zootaxa.4550.4.8