Нова знахідка кістки плезіозавра із Швейцарії – ще один ключ до розуміння еволюції водних рептилій

Ми дуже мало знаємо про плезіозаврів середини юрського періоду, а саме пре-Каловіанського віку. Лише двох представників групи було знайдені в куцих відкладах – ромалеозавриду Maresaurus coccai з Аргентини та скоріш за все плезіозавриду Simolestes keileni з Франції.

Стара нова кістка

Проте, нещодавно команда науковців під керівництвом Свена Заха описала шматок здоровецької плезіозаврячої щелепи із Швейцарії (DOI: 10.1007/s13358-019-00200-9). Загалом, ця країна славиться багатьма речами на кшталт нейтралітету, годинників, шоколаду, сиру та банків, але плезіозаврів у цьому переліку точно не було. Тепер є!

Місце знахідки нового плезіозавра. Джерело: Sachs et al., 2019

Кістки давньої істоти відшукав мисливець за викопними рештками Ганс Голенвег на пагорбі Ейлетен на висоті 625 м над рівнем моря. Він відкразу передав їх науковцям, за що він заслужено відгріб подяки у кінці статті.

Знайдений шматок нижньої щелепи. Джерело:
Sachs et al., 2019

До рук дослідників потрапили фрагменти нижньої щелепи, по яких встановити видову належність неможливо. Довжина цілої щелепи могла становити до 1,5 м, а значить сам власник був у розмірній лінійці плезіозаврів довжиною від 9 до 13 м.

Милота! Плезіозавряча голова. Джерело:
Sachs et al., 2019

Це вказує на те, що плезіозаври, відомі за свої гігантські розміри в крейдяному періоді і в юрському не пасли задніх.

Щоб не пасти задніх у світі новин природничих наук ти можеш підримати інформаційно чи навіть фінансово (5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika.