Найдовша істота в світі виділяє смертельний токсин

Жодних жартів про книжкових червів! Сьогоднішня розповідь стосується найдовшої істоти на нашій планеті – й це ніякий не слон, кит чи інша популярна тварина. Тендітний черв з групи немертин може досягати 50 метрів у довжину. Але це не єдина його чеснота.

Результат пошуку зображень за запитом "Lineus longissimus"
Довгий, безхребетний, небезпечний. Джерело: Fiveprime

Хімічна зброя

Хто проживає на дні океану? Lineus longissimus! Ульф Геранссон в Уппсальському університеті у Швеції та його колеги навряд користувалися цією кричалкою, адже вони були зайняті іншою справою.

Figure 1
 (A) Особина L. longissimus (B) Її ститлетний апарат (С) Родинне дерево, що показує спорідненість немертин з кільчастими червами та молюсками. Тому припиніть нарешті вважати їх пласкими червами. Джерело: Scientific Report (2018)

Вони проаналізували слиз тварини та виділили з нього пептид, який вони називали немертидом α-1. Коли дослідники вводили низькі дози пептиду організми трав’яних крабів (Carcinus maenas) та аргентинських тарганів (Blaptica dubia), то спостерігали миттєвий параліч та смерть.

Команда вчених встановила, що пептид порушує активність нервових клітин у безхребетних організмів. Але його дія , менш потужна при застосуванні у нервових клітинах ссавців. Цілком можливо, що немертид  α-1 стане новим ефективним  інсектицидом.

Sci. Rep. (2018)