Морський коник-пігмей розміром з зернятко рису

Деякі невідомі науці види живих істот справді важко знайти! Шукати голку в копиці сіна не так складно, як рибу у водах Південної Африки, якщо ця риба завбільшки з зернятко рису, а нагадує собою камінь, який обріс водоростями!

Належить тварина до групи морських коників-пігмеїв, яка до нещодавнього дослідження налічувала лише 7 видів. Окрім одного виду з японської пропискою всі решта є затятими домосідами Коралового Трикутника – біогеографічного регіону на Південному Заході Тихого океану.

Неочікувана знахідка

Шукати морських коників-пігмеїв поблизу Південної Африки – це як шукати кавун в Антарктиді – вони взагалі б не мали там існувати. Затока Содвана, де був знайдений новий вид. знаходиться за 6 000 км до найближчого відомого оселища цих дивних рибок.

Місцезнаходження новго виду. Джерело: ZooKeys

Риба виглядає схожою на інших морських коників-пігмеїв, але має унікальну рису – на спинці розташована прикраса з колючок з гострими різцями. Колеги по таксономічній групі також мають подібні гаджети, але в них кінці колючок сплощені.

Насправді, поки що сфера застосування цих прибамбасів невідома, хоча є просте припущення, що використовують їх самці для хизування та надання собі статусу бажаної та симпатичної особини.

Стаття з описом нового виду була опублікована 19 травня в журналі ZooKeys і вона котре вказує на те, як мало ми знаємо про живих істот світового океану, особливо якщо їх треба шукати під лупою.

Вперша знайшла мініатюрну рибу інструктор з дайвінгу Саванна Налу Олів’є. Вона натрапила на неї, копирсаючись у водоростях на дні затоки Содвана в 2017 році. Приховувати цю інформацію вона не стала, а надіслала фото спеціалістам, які наступного року організували в цю чарівну місцину дослідницьку експедицію, під час якої вдалося зустріти новий органзім на глибині 12-15 м.

Новий вид

Назвали вид Hippocampus nalu на честь першовідкривачки. Саванни Налу Олів’є, відомої у колі дайверів під прізвиськом «Риба». І от тепер риби завдають удару у відповідь та починають використовувати її ім’я.

Hippocampus nalu Джерело: ZooKeys

Науковці відправили декілька зразків Hippocampus nalu до спеціалізованої лабораторії, у якій було проаналізовано генетику та внутрішню будова тіла тварини КТ-знімок .

КТ-знімок нового виду. Джерело: ZooKeys

Було підтверджено, що як і у всіх морських коників-пігмеїв на спині Hippocampus nalu розташовані 2 структури, які нагадують крила. У звичайних морських коників «крило» лише одне. А з зябровими щілинами усе навпаки – у нового виду та й усіх його родичів зяброва щілина лише одна, тоді ж як у їх маститих двоюрідних братів – дві. Справедливість відновлено!

Риба дуже обережна, вона ретельно маскується під довколишній ландшафт з камінцями та заростями водоростей. Іноді Hippocampus nalu і такого сховку замало і вона про всяк випадок заривається в пісок. Безпека понад усе!

Харчується нововідкритий вид мініатюрними ракоподібними. А якими ж ще харчуватися, якщо сам хижак завбільшки в цілих 2 см!

Новий вид у режимі маскування. Джерело: ZooKeys

Генетичний аналіз показав, що Hippocampus nalu викоремився як новий вид 12 мільйонів років тому. І такий географічний розрив з іншими вдомими представниками своєї групи свідчить про те, що про багатьох морських коників-пігмеїв ми просто ще й гадки не маємо.

ZooKeys 934: 141-156

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika