Monolophus odontochilus – новий вид з родини Імбирних

Рід Monolophus з родини імбирних описав пан Н. Валліх у 1832 році. Він запроторив в його межі три види та горя собі номенклатурного не знав, доки цю автофототрофну компанію не перемістили до складу іншого роду з милозвучною назвою Caulokaempferia.

Він живе, він ще не вмер

Але в 2014 році Monolophus постав з попелу синонімії та нараховував уже 33 види з Гімалай та Південно-Східної Азії. У межах Monolophus є дві чіткі групи: жовтоквіткові види (їх 28 ) та 5 пурпурових, рожевих та білих «ворон».

Новий вид

Нещодавно Хог Бо Дін з Китайської академії наук та його колеги описали з території М’янми ще одного представника цього роду.

Monolophus odontochilus і ніхто інший. Джерело: PhytoKeys

Він отримав назву Monolophus odontochilus, де «зубатий» видовий епітет позначає будову краю пелюстків цієї рослини. Сама рослина – це травянистий багаторічник висотою до 70 см.

Вид є ендеміком провінції Качін у М’янмі, де зростає у вологих оселищах вздовж потічків у тропічному лісі на висоті 550-750 м над рівнем моря.

Hong-Bo Ding, Bin Yang, Mya Bhone Maw, Pyae Pyae Win and Yun-Hong Tan. 2020. A New Species and Two New Combinations of Monolophus (Zingiberaceae) from Indo-Burma. In: Jin X-H, Xia N-H, Tan Y-H (Eds) Plant Diversity of Southeast Asia-II. PhytoKeys. 138; 155-162.

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika