Мікроскопічні ігри 2018: оголошення переможців

Мікроскопічні ігри 2018 добігли свого кінця!

Вони були б неможливі без топік-стартера Всеволода Жовтенка, який запустив у наш мозок спори лампового спортивного змагання. Й головним призом у якості додатку він теж запустив. Ми насправді неочікували такої кількості учасників й краплі розчулених сліз палають на клавіші, коли ми перидивляємось ваші шедеври. One love Вашим мікроскопам та незгасимому вогню наукового пошуку.

Кладемо руку на свій автореферат та обіцяємо повторити змагання наступного року. Більше, масштабніше та весліше!

Для початку турнірна таблиця:

Світлина від Довколаботаніка.

А тепер номінації:

Науковий пошук

Наша перша номінація “Науковий пошук” . її заслужений переможець – Sviatoslav Pavlyshyn. Коли бентежне життя нагрібає чергове відро траблів й викидає їх на нашу звиклу до цього голову – ми просто дивимось на цю світлину 1 й гребемо до позиченого в колег бінокуляра. Мікроскопотерапія справді працює на відміну від гомеопатії та акупунктури. Це перевірно в результаті клінічного експерименту на одній особі.
Переможцю номінації надсилаємо наш скромний, але дуже ботанічний подарунок, який пов’язаний з діамантами та Римською імперією.

Світлина від Довколаботаніка.

Мікроскопічні монстри

Наступна номінація – “Мікроскопічні монстри”. Віднині й навіки довколаботанічні нею будуть відзначатися світлини найжахливіших створінь, що потраплять в об’єктив мікроскопа. Цього разу – це Зофобас у своїй кафківській трансформації. Автор фото – Victor Fursov.
Символічна нагорода від Довколаботаніки у вигляді крафтового набору бобів одного їстівного середземноморського дерева прямує до переможця.

Світлина від Довколаботаніка.

Погляд Супермена

Наступна нагорода мікроскопічних ігор! Номінація “Погляд Супермена”. Ви пам’ятаєте, що той чувак з Криптона іноді досить суворо дивився на своїх ворогів. Як заправський мікроскопіст на свій препарат. Цього року в номінації переміг Eugene Koliesnik.
Ми пакуємо його таємничий приз у пляшку й викидємо з мосту Патона. Сподіваємось, що ні ГЕС’и, ні течії Атлантичного океану не завадять йому дістатися цілі.

Світлина від Довколаботаніка.

Палінологія

Наступна номінація “Палінологія”. Пилкові конструкції іноді складно відрізнити від прототипів “Зірки смерті” чи розмальованих художниками екзопланет у системі Траппіст. Але для нашого переможця @Valentyna Oksantiyuk – це не становить ніяких проблем.
Саме тому наш символічний ботанічний майже шоколадний дендрологічний безалкалоїдний приз прямує до неї!.

Світлина від Довколаботаніка.

Колір магії

Більше номінацій неіснуючому богу номінацій. Прямо зараз настав час нагородити переможця рубрики “Колір магії” (R.I.P., Террі Пратчет). Ця номінація від сьогодні й до кінця існування Всесвіту відзначатиме світлини з найцікавішою кольоровою гамою мікропрепарата. Для цього використані найточніші критерії – суб’єктивне відчуття прекрасного Довколаботаніки.
Переможець – Eugene Tarasov. Наш скромний приз у вигляді криптобобів, які ми намайнили на середземноморських фермах прямує до нього.

Світлина від Довколаботаніка.

Мотивація

Наступна номінація “Мотивація”. Ви оцінили наш поетичний дар? (Правильна відповідь – ні!). У цій рубриці перемогла світлина Тетяни Новікової. На фото ми бачимо як вона досліджує мікровсесвіт усередині якого дослідники досліджують мікромікровсесвіт, усередині якого… Коротше, Ви зрозуміли. Так, що швиденько дочитуємо пост та прямуємо працювати далі, допоки КМДА не закрило й Вашу установу через погодні умови.
Наш маленький щирий приз прямує до переможця крізь час, простір та посипані хлоридом натрію дороги.

Світлина від Довколаботаніка.

Кращий сценарій

На відміну від “Оскара” – нам не соромно за жодного номінанта. Саме тому, на наступний рік ми вже беремо кредит на пару метрів червоної доріжки. І приз за “Кращий сценарій” goes to Павло Мазур за гостросюжетну серію світлин про ізолювання метафазної пластинки ооцита. Драма, саспенс та розуміння того, що процес відбувається “in vivo і після цього народиться дитинка з ДНК від трьох людей” не лишили шансів іншим номінантам у цій категорії.
Сподіваємось, що переможець не закидає нас помідорами за наш скромний подарунок – книгу Еріка Берна “Ігри, в які грають люди”.

Світлина від Довколаботаніка.

Ботаніка

Ми довго дискутували та ламали препарувальні голки через номінацію “Ботаніка”. Але сьогодні готові оголосити переможця. Ними стали броньовані водорості від Yura Malakhov.
Дотреновуємо нашого трансконтинетального поштового голуба для доставки подарунку.

Світлина від Довколаботаніка.

Під ножем

Ще одна майже класична номінація “Під ножем”. Вона не лише містить відсилочку до забутої нами пісні якогось глем-метал гурту, але й на півставки винагороджує найкращі світлини з царини анатомії.
Цьогорічний тріумфатор – Oleh Nesterenko. Й один широко відомий у дуже вузьких колах екзотичний фрукт у якості символічного призу прямує до нього.

Світлина від Довколаботаніка.

Олдскул

Увага ! Номінація “Олдскул”! У ній перемагає світлина @Eugen Sanin. Cправжня зубороздроблююча класика. Allium її потрясніть cepa. Якщо ти не дивився цей препарат, то навіть не смій казати, що бачив усе.
Ми відправляємо нашому переможцю невеликий ботанічний фруктовий дарунок форма, якого в цілому нагадує поле зору його мікроскопа.

Світлина від Довколаботаніка.

Прикрути!

Дуже-дуже-дуже повільно, але продовжуємо нагородження! Сьогоднішня номінація “Прикрути!”. У ній перемогла світлина Андрій Зінченко (Andrii Zinchenko). На показовому лайфхаку автор продемонстрував як можна економити значні кошти для рідної лабораторії.
Ми теж зекономили зі своїх кишенькових та надсилаємо автору ламповий ботанічний подарунок, який за бажанням теж можна розфарбувати лаком та зробити пару цікавих спостережень у мікроскоп.

Світлина від Довколаботаніка.

Цілком таємно

Сьогодні оголошуємо номінацію “Цілком таємно”. У ній перемогли знімки Виктор Назаренко. Ключ до успіху автора був досит простий – він не підписав свої знімки. Й нам довелося вигадувати всіялкі нісенітниці, щоб підписати це фото. Хоча, стоп! Ми й так завжди це робимо!
У якості помсти та подяки надсилаємо автору загадковий цілком-таємний подарунок.

Світлина від Довколаботаніка.

Фізіологія

НІ, це не номінація “Мікологія”. Вона скоро буде, але зараз ми нагороджуємо переможця в галузі “Фізіології”.
Abinaya Nathan продемонструвала нам справжні причини Ваших “purple eyes” після ночі роботи над статею чи дисертацією. Нехай Атлантичний океан не стане перепоною для доставки подарунку!

Світлина від Довколаботаніка.

Володар Часу

Лишилось не так багато номінацій! Сьогоднішня – це “Володар Часу”. Це й відсилочка до нашої улюбленої мильної опери й приз за кращу представлення споріднених об’єктів у різних часових проміжках.
Переможець – Олена Фоміна. Й один екзотичний фрукт вже невдовзі попрямує до неї.

Світлина від Довколаботаніка.

Фітопатологія

Маємо честь оголосити переможця в номінації “Фітопатологія”. Потрясний курс, що мали честь прослухати на біофаці лампового періоду його існування для нас багато значить. Чудове фото Elena Pikash занурює нас в робочу атмосферу більш, ніж повністю. Не лише занурює, а й змушує завтра мужньо топати до нашого позиченого бінокуляра на робочому місці.
Надсилаємо переможцю номінації наш презент із сонячної Південної Америки.

Світлина від Довколаботаніка.

Перші досліди

Номінація “Перші досліди” прямує до Valeria Huang, а точніше до юного науковця на цій мотивуючій світлині. Пам’ятаємо, як у дитинстві ми хотіли отримати мікроскоп та зубастого домашнього улюбленця. Й оскільки перший предмет у авторів фото вже є – ми надсилаємо другий – маленьку, але дуже харизматичну венерину мухоловку.

Світлина від Довколаботаніка.

Зоологія

Ще одна класична номінація мікроскопічних ігор – “Зоологія”. Цього року перемагає Bogdan A Sieriebriennikov з чудовими нейронами личинки нематоди.
Його засекречений приз (ні, це не лава-лампа) уже прокрастинує на низькому старті.

Світлина від Довколаботаніка.

Довколамікроскопія

Номінація “Довколамікроскопія” – це як Довколаботаніка, фанатіння по науці без кордонів.
Чудове змістовне фото Nataliya Limanska стає заслуженим переможцем. Й улюблений фрукт Марка Твена впевнено прямує до номінанта.

Світлина від Довколаботаніка.

Фантастична подорож

Скажемо по неймовірному секрету – у нас лишилося лише 5 номінацій! Велику п’ятірку відкриває “Фантастична подорож”, що є даниною пам’яті Айзеку Азімову та його олдскульному однойменному роману. Номінація винагороджує найдетальніші знімки мікросвіту й цьогорічним переможцем стає Dmitry Leontyev з його путівником у паралельну реальність слизовиків. Винагорода – авторська футболка від “Довколаботаніки” прямує до автора.

Світлина від Довколаботаніка.

Чемпіон мікроскопічних ігор

Ще одна класична номінація “Чемпіон мікроскопічних ігор”! Це ще не їх переможець, але абсолютний лідер у сумарному заліку. Більше 200 вподобань прикрашають усі світлини учасника на нашій сторінці! Браво, Yuliya Krasylenko.
Тепер можна повертати хвіст Чеширському коту й вухо Ван-Гогу та приймати нашу скромну авторську футболочку.

Третє місце

Не пройшло й тисячі років, а ми оголошуємо трійку переможців. І починаємо з Вікторія Березовська (Viktoriia Berezovska). Якби її світлини працювали вербувальниками, то в світі не лишилося б інших професій окрім альгологів.
Наша футболка прямує до бронзового призера!

Світлина від Довколаботаніка.

Друге місце

Срібний призер мікроскопічних ігор! Якби Tetyana Yana-t Petruk не обрала стежку науковця, ми впевнені, що ми б зараз фанатіли не по Marvel чи DC, а по її автентичним блокбастерам. У фото-колажі автора глибока історія, харизматичні персонажі, довершена візуалізація та мультидисциплінарний підхід.
Скромненька довколаботанічна футболочка прямує до переможця!

Світлина від Довколаботаніка.

Переможець мікроскопічних ігор

Переможець мікроскопічних ігор 2018 – Ihor Dankovych. Абсолютний лідер гонки з блискучим сюжетом, яскравим виконанням та довколаботанічною естетикою.
Головний приз змагання прямує до автора! Як і великий палець нашого щирого респекту!

Світлина від Довколаботаніка.

Ю-ху!