Людській цивілізації потрібно 500 000 мечохвостів на рік

Таємничий морський світ приховує від нас дивовижних істот й ім’я їм – мечохвости. Ці морські членистоногі володіють не лише мечем (загостреним хвостовим відростком), а й щитом (масивний хітиновим покривом на “спинці”, що формою нагадує копито коня).
Атлантичний мечохвіст (Limulus polyphemus Linnaeus, 1758)
Навіть мечохвіст повзе до своєї мети, а ти ні. Джерело: João Carvalho

Ретро-тварини

У всьому світі залишилось лише 4 види мечохвостів, але їхні численні предки внесли свій вагомий вклад у геологічний літопис. Їх фіксують навіть у відкладах ордовицького періоду, а це, уявіть на хвилиночку, більш ніж 440 мільйонів років тому!
Результат пошуку зображень за запитом "мечохвости"
Коли ти несеш псевдонаукову дурню – це збиває з пантелику навіть мечохвостів. Джерело: Географіка

Людина – вампір мечохвостів

Сучасні представники цього олдскульного ряду можуть перевищувати довжину 60 см, легко затикаючи за пояс конкурентів та родичів по філогенетичному дереву – павукоподібних. Проте, мечохвости відомі також як вартові чистоти ліків. У цих істот відбирають частину їхньої гемолімфи, суміші крові та травних соків блакитного кольору. Вона стає основою тест-системи Limulus amebocyte lysate. Якщо ліки містять сліди бактеріального забруднення – гемолімфа швидко згорнеться.
Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
А чи відображаєтесь Ви у дзеркалі. Джерело: ННПМ
Щороку більше 500 000 мечохвостів стають підневільними донорами, але потім повертаються назад в своє середовище існування, даруючи людям шанс на одужання від страшних хвороб.