Китай пропагує традиційні препарати з недоведеною ефективністю та безпечністю

Уряд Китаю активно просуває традиційні лікарські засоби як засоби для лікування COVID-19. Країна Замовчування Та Жорсткого Карантину навіть надсилала ці неоднозначні препарати в Іран та Італію як міжнародну допомогу. Але вчені за межами Китаю заявляють, що загалом вживати препарати з неперевіреною ефективністю та безпечністю – це якось не дуже добре.

Світлина від Довколаботаніка.
Традиційна китайська медицина сплелася з ідеогологією влади Китаю у міцний клубок. Джерело: Nature, 2020

Нині не існує перевірених способів лікування смертельної респіраторної хвороби, спричиненої новим коронавірусом, хоча багато країн проводять перевірку існуючих та експериментальних препаратів.

Поки що в рандомізованих контрольних дослідженнях було протестований лише один препарат – ремдезівір, який має певний потенціал для прискорення одужання.

У Китаї вищі державні чиновники та державні засоби масової інформації просувають цілий ряд традиційних китайських лікарських засобів як ефективних для зменшення симптомів та зменшення смертності. Але базується ця впевненість більше на сушених шкірках мандарин, ніж на доказовій медицині.

Незважаючи на те, що ефективність деяких засобів традиційної китайської медицини для COVID-19 перевіряється, деякі дослідники стверджують, що випробування не були скрупульозно розроблені і навряд чи дадуть достовірні результати. Урядовці та практики китайської медицини вважають свої препарати безпечними, оскільки їх застосовують тисячі років, але разом з тим для низки з них зафіксовані деякі істотні побічні ефекти.

«Ми маємо справу з серйозною інфекцією, яка потребує ефективного лікування. Для препаратів традиційної китайської медицини немає жодних доказів ефективності, і тому їхнє використання не просто невиправдане, але й небезпечне, – говорить Едзард Ернст, медик із Великобританії, який займається клінічними випробуваннями.

Інші світові лідери теж пропагували недоведені методи лікування. Президент США Дональд Трамп лобіював використання гідроксихлорохіну, протималярійного препарату зі значними можливими побічними ефектами. А президент Мадагаскару Ендрі Раджоеліна заявив, що трав’яний настій може вилікувати людей. Але претензії цих лідерів були піддані критиці вченими своїх країн. Критикувати в Китаї владу не так просто.

Nature, 2020

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika