Кишкові паразити лікують від астми (принаймі мишей)

Не всі кишкові паразити погані. Нові дослідження показують, що продукти життєдіяльності деяких з них можуть полегшити запалення і лікувати астму – принаймні, у мишей.

Черви проти кліщів

Джулія Ессер-фон Бірен з Центру Гельмгольца в Мюнхені в Німеччині та її колеги використовували пилові кліщі, щоб викликати алергічну реакцію у мишей. Потім дослідники обробляли лабораторних тварин екстрактом з незрілої форми круглого черва Heligmosomoides polygyrus bakeri, паразита гризунів, який уже був запідозрений у послаблені імунних реакцій.

Heligmosomoides polygyrus bakeri [image] | EurekAlert! Science News
Зелений паразит (насправді. підфарбований). Джерело: EuerecAlert

Таке лікування зменшило запалення в дихальних шляхах гризунів. Екстракт з паразита також уповільнив активність і рух імунних клітин, вирощених в умовах культури. Причому подібний вплив був зроблений й на імунні клітини людей із стійким запальним захворюванням легенів та дихальних шляхів.

Діюча речовина

Дослідники з’ясували, що вгамовує імунну систему фермент круглого черва – глутаматдегідрогеназа. Саме вона знижує інтенсивність процесів запалення в організмі і підсилює вироблення в клітинах хімічних речовин, що протидіють запаленню.

Світлина від Довколаботаніка.
На фото черви коричневі, фермент підфарбований червоним, а імунні клітини червоні та помаранчеві. Фото: Sci. Transl. Med.

Призначена мишам з астмою, глутаматдегідрогеназа зменшила запалення дихальних шляхів гризунів.

Отримані результати можутьстати основою нових методів лікування запальних станів, – кажуть дослідники.

Sci. Transl. Med. (2020)

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika