Кому гігантські черепахи були по зубах?

Стародавній крокодил довжиною більше ніж 3,5 метра був достатньо великим для полювання на гігантських черепах.

Каста недоторканних

Сейшельські гігантські черепахи  (Aladrachelys gigantea) живуть на острові Альдабра  в Індійському океані. Їхня довжина може сягати солідного значення 1,2 м.

Giant Tortoise.JPG
Тільки спробуй мене зачепити! Джерело: Yotcmdr

Цю рептилію можна побачити й на гербі Сейшел. Популярність тварини врятувала її острів від створення величезної повітряної бази у 1960-х роках. Люди навіть проводять періодичний відстріл здичавілих кіз, адже останні є суперниками з черепахами за харчі.

А де ж три кити? Джерело: Sodacan

У дорослих тварин немає природних хижаків, тому що жодна тварина не може відкрити рот достатньо широко, щоб зламати панцир. Але раніше такі тварини існували!

Хто ображав черепах?

Біля водойми на острові дослідницька команда на чолі Торстен Шейер та Денніс Хансен із Цюріхського університету у Швейцарії, знайшла скам’янілі залишки цих черепах, вік яких оціннють від 90 000 до 125 000 років тому.

Залишки черепахи та крокодила, що пасують один до одного більше ніж Ваша пара шкарпеток. Джерело: Torsten et al, 2017

Скам’янілості мають сліди пробиття панцира і подряпини, характерні для атаки хижаків. Хто ж міг таке вчинити?

Повчальна розмальовка для дітей: А) крокодил нападає на черепаху, Б) рештками черепах не проти поласувати крокодили, двокрилі комахи, мурахи та кокосовий краб. Джерело: Torsten et al., 2017)

На цьому ж місці дослідники виявили скам’янілість з того ж періоду. Це був велетенський крокодил, який нападав на гігантських черепах, які прийшли пити воду з ставка. Скоріш за все, це був вимерлий родич нільского крокодила (Crocodylus niloticus).  

Стаття у вільному доступі – тому насолоджуйтесь.

R. Soc. Open Sci. (2018)