Катастрофічне вимирання людиноподібних мавп на острові Борнео

За короткий період з 1999 по 2015 рік острів Борнео (Калімантан) втратив більше половини своїх орангутанів (Pongo pygmaeus).

Такі підрахунки нещодавно опублікувала команда вчених на чолі з Марією Войгт у Current Biology. Дослідники констатують, що за короткий період часу в стереотипній ідилії тропічних островів загинуло близько 148 500 тварин.

Результат пошуку зображень за запитом "Pongo pygmaeus"
Орангутан спостерігає за знищенням лісів. Джерело: Daniel King

В чому ж причина таких катастрофічних змін? Для відповіді знайдіть найближче дзеркало. Зрозумійте, що пальмова  олія шкодить не Вам особисто (тисячі факторів сучасного життя шкодять більше), а перш за все дикій природі. З кожним печивом за 3 гривні Ви робите свій вклад у знищення лісів у тропічних країнах. Хоча, згодні! Насправді сарказм тут ні до чого!

Вирубку лісів провокує також видобуток корисних копалин. Окрім того, автори статті серед факторів зникнення приматів визначають також полювання! Полювання на приматів, Карле!

Сучасна популяція орангутанів на острові Борнео налічує від 70 до 100 тисяч особин. Невтішне стухання чисельності можна побачити на графіку:

Пальмово-олійний світ переміг?

M. Voigt et al. Curr. Biol. http://doi.org/gcx4p2 (2018)