Грибні комарі віком понад 50 мільйонів років знайдені у французькому бурштині

Грибні комарі! О, так! Ці крихітки, яких нараховують зараз понад 700 видів та 20 родів, полюбляють вологі місця, де зростають їхні улюблені гриби!

У викопних рештках Палеогену, переважно в балтійському бурштині, було знайдено 40 таких викопних двокрилих з семи родів.

Кілька видів відомо також з Еоцену та Олігоцену. І ось на початку минулого року був знайдений поки найстарший представник цієї самобутньої групи з Нижнього Олігоцену Франції.

Новий рід та вид

Знайдений він був Марі Камьє з 7 rue de la Fontaine та Андре Нелем з Institut Systématique Evolution Biodiversité (ISYEB у маленькому шматочку бурштину. В результаті був описаний новий вид та рід.

Рід був названий Eoexechia – де є посиланнячко на еоценовий період та сучасний рід грибних комарів Exechia.

Світлина від Довколаботаніка.
Eoexechia gallica – такий малий, а вже грибний комар. Джерело: Zootaxa


Новий вид отримав імя Eoexechia gallica на честь латинської назви Франції. Довжиною ця комаха була ледве більше 2 мм. Її поважний вік у 53-55 мільйонів років можливо допоможе уточнити вік усієї триби грибних комарів.

Marie Camier and Andre Nel. 2020. The Oldest Fungus Gnat of the Tribe Exechiini in the lowermost Eocene Oise Amber (Diptera: Mycetophilidae). Zootaxa. 4722(1); 91–98. DOI: 10.11646/zootaxa.4722.1.9

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika