Гніздування птахів у омелі

Вже другий рік любителі природи допомагають зоолого-ботанічній науковій групі збирати інформацію щодо гніздування птахів в омелі білій (Viscum album).

Завдяки вам науковці вже отримали ігнформацію про багато цікавих випадків, які частково увійшли у першу публікацію-огляд щодо омели The European mistletoe (Viscum album L.): distribution, host range, biotic interactions and management worldwide with special emphasis on Ukraine (https://bit.ly/31pHAik).

May be an image of дерево та природа
Омела біла та гніздо птаха. Джерело: Наталя Атамась

Що це за дослідження?

Наталя Атамась, Юлія Красиленко та їхні колеги продовжують збирати інформацію про біотичні зв’язки омели з різними організмами, зокрема з птахами.

Великі екземпляри омели на деревах можуть надавати надійний прихисток гніздам різних видів птахів як у дикій природі, так і в урболандшафтах.

Доки на деревах немає листя, і тому можна спостерігати випадки гніздування у омелі воронових та хижаків, а також ранніх дроздів та припутнів.

May be an image of природа
Гніздо птахів у омелі. Джерело: Наталя Атамась

Чим можна допомогти?

Якщо Ви спостерігали наявність гнізда чи ознаки безпосереднього гніздування у куртинах омели певного виду птаха, повідомте про це Наталі Атамась на її електронну пошту atamasnataly@gmail.com.

May be an image of природа, небо, трава та дерево
Омела в стані найбільшої помітності. Фото: Юлія Красиленко

Необхідно вказати наступні подробиці:

  • 1. Регіон та місцевість, де ви спостерігали гніздування птаха у куртині омели, коротко зазначити біотоп (міський парк, кладовище, сад, берег річки тощо), можна GPS координати.
  • 2. Час спостереження та вид птаха, що гніздував, подробиці спостереження (бачили безпосередньо гніздо, неодноразово бачили птаха, що залітав до куща омели з гніздовим матеріалом у дзьобі чи проявляв інші ознаки гніздової поведінки).
  • 3. Вид дерева та на якій приблизно висоті знаходилась куртина омели з гніздом.
  • 4. Зазначити, на якій з куртин омели відносно інших куртин (якщо їх декілька) знаходилось гніздо (у центральній частині крони, на бічній куртині тощо).

Якщо є фото – просто супер!

Науковці також продовжують збирати спостереження щодо годівлі птахів ягодами омели.