Глибоководного черва назвали на честь Елвіса Преслі

Король рок-н-ролу тепер ще й багатощетинковий черв. Ім’я Елвіса Преслі увіковічнили в назві одної неймовірної глибоководної істоти. Тепер щоб отримати автограф – знадобиться батискаф.

4 нові види

Цього черва описали не одного, а в компанії ще трьох нових представників роду Peinaleopolynoe. Розібратися в розмаїтті загадкових підводних істот допомогло не лише дослідження зовнішньої будови, а й дослідження мітохондріальної та ядерної ДНК.

Команда науковців під керівництвом Евері Гатча з Університету Каліфорнії проаналізувала збори 2004-2019 рр. у східній частині Тихого океану.

Peinaleopolynoe orphanae, Peinaleopolynoe elvisi, Peinaleopolynoe goffrediae та Peinaleopolynoe mineoi

Філогенія

Щоб не витрачати даремно час науковці виявили, що споріднені роди Branchinotogluma та Lepidonotopodium мають проблеми на родинному дереві, адже до їхнього складу входять гілки різних генетичних ліній.

Роди Branchinotogluma та Lepidonotopodium життя порозкидало по родинному дерев, тоді ж як Peinaleopolynoe кров та плоть монофілії

Натомість Peinaleopolynoe може спати спокійно – ніяких намагань роздробити його чи піддати операції злиття та поглинання з іншими родами багатощетинкових червів не передбачається.

Але сам таксон поогряднішав, адже тепер до його складу влилося 4 новописані бійці. Проходьте до класу та займайте вільні парти.

Знайомство з новими видами

Новачок номер один – Peinaleopolynoe orphanae. Мешкає цей черв на глибині 3700 м поблизу Мексики у тих місцях, де в дні існують гідротермальні виходи. Тому ця безхребетна істота ніколи не має проблеми з регулярними відключеннями гарячої води! Заздримо!

Сама тварина синьо-фіолетового кольору з металевим відблиском. Завдовжки істота добрячих 48 мм, а ширина сягає відмітки 27 мм. У своїй назві новий вид вшановує пані Вікторію Орфан не лише за її цінні наукові праці з досліджень глибководних мікроорганізмів та ексоситем хемосинтетиків, а ще й за безмежну любов до живих створінь, що мешкають у цих похмурих непроглядних оселищах.

Peinaleopolynoe orphanae

Другий знайомець – Peinaleopolynoe elvisi. Вид був зібраний на глибині 1820 м неподалік узбережжя Каліфорнії. Цей черв має довжину 26 мм, а ширину 15 мм. Свою назву він отримав від легенди музичної індустрії Елвіса Преслі. Вчених надихнуло забарвлення істоти – золотисто-рожеві кольори нагадали сценічні костюми рок-зірки, які він любив носити наприкінці своєї кар’єри.

Шукає поживи Peinaleopolynoe elvisi на кістках китів, гнилій деревині. Одного з типових екземплярів нового виду застали за повільним повзанням на кістці свині, яка в океанічних глибинах виглядає екзотичним артефактом.

Peinaleopolynoe elvisi

А ось і Peinaleopolynoe goffrediae, який є сусідом попереднього черва по географічній локації, але був знайдений на глибині майже в 3 кілометри. Довжина описаних істот близько 4 см, а ширина трішки менше 3 см. Вшановує вид Шану Гоффреді, яка є відомим дослідником екосистем, які формуються на кістках мертвих китів, де новий вид червів є завсідником.

Peinaleopolynoe goffrediae

І останній новачок – Peinaleopolynoe mineoi є крихіткою завдовжки в 14 мм та шириною 7 мм. Його ім’я – це подяка Рональду Мінео та його родині за фінансову підтримку досліджень науковців. Цей вид також обожнює кістки мертвих істот та деревину. Мешкає цей вид поблизу Коста-Ріки на глибині більше 1 км.

Peinaleopolynoe mineoi

Більшість нових видів яскраво забарвлені, що не зовсім логічно робити на таких глибинах. Це як одягнути вечірню сукню чи смокінг на ZOOM-конферецію, але не вмикати відео-зв’язок. Очевидно, забарвлення виникло випадково через потовщення покривів, які вкривають цих червів, і супутні фокуси з заломленням світла. Адже вчені описали кілька епічних сутичок між червами й зайва броня в таких гладіаторських боях не завадить. Як і Вам не завадить вподобати цей допис та написати під ним коментар про багатощетинкових червів або ж на будь-яку іншу тему.

ZooKeys 932: 27-74

Наше відео про цю новину:

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея. 1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости 2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://www.youtube.com/watch?v=G5W_dDGBFzo&t=157s 3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: https://www.patreon.com/dovkolabotanika 4. Заціни відео від в усіх сенсах дочірнього каналу Агент Маргарита https://youtube.com/watch?v=CE70nQn-EaY&t=80s.