Глобальне потепління розв’язало руки шкідникам лісів

У світі існують люди з даром передбачення. Але їхні прогнози не базуються на знаках чи окультних ритуалах. Вони будують моделі, прораховують багатоваріантні сценарії розвитку подій, чесно виконуючи свою роботу науковця.

Потепління – свято для шкідників

Нове дослідження повідомляє про те, що ліси в Північній Америці зазнають нищівного удару від південних жуків-шкідників в найближчі десятиліття, оскільки зими стають теплішими.

Жуки Dendroctonus frontalis – крихітні, але можуть вбивати хвойні дерева, масово розмножуючись під їхньою смачнющою корою. Ліс після ненаситних бенкетів цих комах виглядає як після обробки діоксином.

Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Комаха Dendroctonus frontalis трансформує довкілля. Джерело: ННПМ

Стримує поширення Dendroctonus frontalis холодна погода, але зміни клімату відкривають ворота для їхнього вторгнення у північніші регіони.

На Канаду!

Корей Леск з Колумбійського університету у Нью-Йорку та його колеги, використовували дані недавнього розширення ареалу жука на півдні штату Нью-Джерсі, й показали, що тварини, як правило, рухаються в нову область після того, як внутрішня температура дерева залишається не нижчою -10 ° протягом усієї зими.

Результат пошуку зображень за запитом "dendroctonus mexicanus galleries"
Речові докази вторгнення жуків. Джерело: Clemson University

Поєднавши ці дані з глобальними кліматичними моделями, команда спрогнозувала, що шкідливий організм пошириться у східній частині Північної Америки до 2050 року, а в субарктичні частини Канади потрапить до 2080 року.
Nature Clim. Chang. (2017)